zdarzenia

Zdarzenia 2023

Styczeń 2023

 • W dniu 17 stycznia 2023 roku o godzinie  20:10 na moście Śląsko Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę , który zachowywał się nienaturalnie. Mężczyzna przez dłuższy czas stał w jednym miejscu na moście, opierał się o barierki, patrzył w dół na rzekę. Zachowywał się nerwowo, co chwila wychylał się przez barierkę mostu, palił duże ilości papierosów. Ocierał twarz w okolicy oczu- prawdopodobnie płakał. Fakt został zgłoszony do Straży Miejskiej do Centralnego Stanowiska Kierowania SM. Po około 8 minutach została podjęta interwencja przez załogę Straży Miejskiej. Wymienionego mężczyznę bezzwłocznie doprowadzono do radiowozu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, mężczyzna był pod wpływem alkoholu i chciał popełnić samobójstwo.

 • W dniu 16 stycznia 2023 roku o godzinie  1:20 przy ulicy Kłopotowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupę 5 młodych osób. Dwóch mężczyzn maluje sprayem czerwonym i czarnym elewacje budynku i oddalają się w kierunku Jagiellońskiej o godzinie 1:40 ponownie pojawiają się na ulicy Okrzei- malują zejście podziemne przy ulicy Targowej i przy Ząbkowskiej, następnie malują wiatę przystankową Dw. Wileński 05. O godzinie 1:51 wsiadają do autobusu nocnego i odjeżdżają w kierunku śródmieścia. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP VI.


 • W dniu 14 stycznia 2023 roku o godzinie  5:14 przy ulicy Nowy Świat róg Chmielnej  operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę pomiędzy kilkoma mężczyznami. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji.


 • W dniu 11 stycznia 2023 roku o godzinie  0:34 przy Placu Narutowicza operator monitoringu miejskiego zauważył osobę mocno pijaną, zataczającą się, która uruchomiła elektryczną hulajnogę. Następnie mężczyzna zaczął jechać ulicą Grójecką w kierunki Kopińskiej. Jechał całą szerokością ulicy, trzema pasami. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Po skręcie w ulicę Kopińską, za przystankiem autobusowym, mężczyzna przewrócił się, wstał, wszedł na chodnik i ruszył dalej. O godzinie 3:19 został zatrzymany przez patrol policji.


 • W dniu 1 stycznia 2023 roku o godzinie  1:24 przy ulicy Radzymińskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę bez koszulki, który wyjmuje z kosza na śmieci dwie butelki. Jedną z nich daje koledze. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Białostocką mężczyźni zaczepiają dwóch innych mężczyzn. Przewracają na chodnik, uderzają pięściami, kopią. Najbardziej agresywny z mężczyzn ucieka przed innymi w bramę za sklepem monopolowym. O godzinie 1:29 wychodzi z metalowym prętem. Razem grupa przemieszcza się na Radzymińską 35, tam kopią, uderzają w szklane drzwi, próbują dostać się do środka. Między agresorem a innymi wywiązuje się bójka. O zdarzeniu jest na bieżąco informowany dyżurny KRP VI. Interwencja dwóch załóg policji i karetki pogotowia.

Zdarzenia 2022

Grudzień 2022

 • W dniu 31 grudnia 2022 roku o godzinie  16:47 przy ulicy Niemcewicza operator monitoringu miejskiego zauważył grupę młodych osób, wśród których były osoby nieletnie rzucające petardy na chodnik. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • W dniu 23 grudnia 2022 roku o godzinie  23:00 przy ulicy Żelaznej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę jak podchodzi do ogrodzonego placu  sprzedaży choinek i zza ogrodzenia wyciąga choinkę i odchodzi między bloki. Następnie mężczyzna pojawia się na ulicy Prostej. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV Wola.

 • W dniu 19 grudnia 2022 roku o godzinie  0:07 na moście Śląsko- Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który zachowywał się bardzo nienaturalnie. Podbiegał do barierek mostu, biegał, zatrzymywał się wychylając się patrząc w dół na rzekę. Biegał, zbliżał się do pasa ruchu zmuszając samochody do zwalniania. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy radiowozy i na Wiśle w okolicy mostu pojawiła się również policyjna motorówka z KP Rzecznego. Wobec mężczyzny podjęto interwencję. Mężczyznę przekazano rodzinie.

 • W dniu 18 grudnia 2022 roku o godzinie  4:05 przy ulicy Barskiej operator monitoringu miejskiego zauważył jak para- kobieta i mężczyzna- wchodzi na teren Hali Kopińskiej, po chwili wychodzą z choinką. Informacja została przekazana oficerowi dyżurnemu KRP III. Para została ukarana dwoma mandatami w wysokości po 500 zł każdy. Choinka została zwrócona na miejsce, gdzie stała.

 • W dniu 16 grudnia 2022 roku o godzinie  2:42 przy przystanku Andersa 03 operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącego mężczyznę, do którego podszedł inny mężczyzna i zaczął przeszukiwać mu kieszenie kurtki. Wyjął śpiącemu telefon komórkowy i schował go do tylniej kieszeni spodni. Następnie odszedł i po chwili wrócił i ponownie przeszukał kieszenie śpiącego. Zdarzenie zgłoszone zastępcy oficera dyżurnego KRP V.

 • W dniu 9 grudnia 2022 roku o godzinie  3:07  przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył jak ochroniarze jednego z klubów pobili mężczyznę, zadając mu kilka ciosów w twarz i kopiąc go, oraz psikając gazem. O zdarzeniu powiadomiony został oficer policji. Poszkodowany oddalił się przed interwencją patrolu.

 • W dniu 3 grudnia 2022 roku o godzinie  3:37 przy ulicy Złotej operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna pobił pod klubem Hybrydy dwóch innych mężczyzn. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Poszkodowani uciekli z miejsca zdarzenia, a sprawca odszedł w nieznanym kierunku przed interwencją policji.

Listopad 2022


 • W dniu 27 listopada 2022 roku o godzinie 14:35  przy ulicy Targowej 64 operator monitoringu miejskiego zauważył trzy osoby, które podeszły do dwóch nietrzeźwych młodych mężczyzn opartych o parapet okienny. Jeden z przybyłych dla zabawy wyjął gaz i psikał nim na jednego z nietrzeźwych, po czym wraz z kolegami dokonali kradzieży zabierając ofiarom wszystkie przedmioty-  z kieszeni spodni i z kurtek. O zdarzeniu został powiadomiony oficer dyżurny KRP VI. Sprawcy kradzieży oddalili się w ulicę Białostocką znikając z zasięgu kamer.

 • W dniu 16 listopada 2022 roku o godzinie 0:00  przy ulicy Powstańców Śląskich na przystanku autobusowym w kierunku Górczewskiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, jeden z nich uszkodził  gablotę z rozkładami jazdy autobusów, następnie zabrał wszystkie rozkłady, a plastikową osłonę wyniósł za przystanek. Zdarzenie zgłoszone oficerowi policji, który na miejsce zdarzenia wysłał patrol policji. Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutami kradzieży z włamaniem.

 • W dniu 13 listopada 2022 roku o godzinie 22:45  przy ulicy Solidarności operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę przy bankomacie , która wielokrotnie wybierała pieniądze, miała wiele kart bankomatowych. Cała czynność do przyjazdu policji trwała pół godziny, kobieta chowała się we wnęce bankomatu i rozmawiała przez telefon, wybrane pieniądze umieszczała w plecaku. Kobieta została zatrzymana przez Policję, Ukrainka, miała przy sobie 100 tys. w gotówce  oraz wiele kart.

 • W dniu 9 listopada 2022 roku o godzinie 3:28  przy ulicy Nowogrodzkiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę jak kopnięciem urwał lusterko w zaparkowanym samochodzie. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Mężczyzna został zatrzymany przy Placu Trzech Krzyży.

 • W dniu 7 listopada 2022 roku o godzinie 00:50  przy ulicy Solidarności operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę , który kilkukrotnie podchodzi do bankomatu i wybiera znaczne sumy banknotów. Rozgląda się nerwowo, chowa pieniądze w kieszeniach spodni i kurtki i za pazuchą. W pewnym momencie skierował się przodem do kamery i widać było, że trzyma gruby plik kart bankomatowych spiętych gumką recepturką. Informacja o podejrzanym została przekazana oficerowi dyżurnemu KRP IV. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, narodowości ukraińskiej, podsiadał przy sobie kilkadziesiąt kart bankomatowych.

 • W dniu 4 listopada 2022 roku o godzinie 22:59  przy ulicy Pełczyńskiej 24 operator monitoringu miejskiego zauważył jak z okna na szóstym piętrze wydostaje się ogień. Pożar gasiły cztery jednostki Straży Pożarnej.

Październik 2022

 • W dniu 31 października 2022 roku o godzinie 03:28 przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Połczyńskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył  wjeżdżający z dużą prędkością na trawnik Mc Donald’s samochód marki Opel. Po drodze pojazd ścina znak drogowy, drzewo oraz uderza w hulajnogę. Po chwili z samochodu od strony kierowcy wysiada mężczyzna, porzuca pojazd i oddala w kierunku bloku na ulicy Powstańców 3. Na widok radiowozu rzuca się do ucieczki. Zostaje zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu.

 • W dniu 16 października 2022 roku o godzinie 2:10 przy ulicy Okopowej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę, która kradnie śpiącemu na ławce pieniądze z portfela. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny policji. Kobieta została zatrzymana.

 • W dniu 14 października 2022 roku o godzinie 1:25 przy ulicy Przy Agorze 6 operator monitoringu miejskiego zauważył  mężczyznę , który idzie środkiem ulicy. Zatrzymuje, uderza i kopie w poruszające się samochody. Zdarzenie natychmiast zostało przekazane zastępcy oficera dyżurnego KRP V. Interwencja załóg policji. Mężczyzna został zatrzymany.

 • W dniu 9 października 2022 roku o godzinie 12:36 na skrzyżowaniu Chłopickiego i Grochowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył  mężczyznę pod wpływem alkoholu zachowującego się agresywnie- zaczepiał przechodniów, wymachiwał rękoma, szarpał przymocowany do słupa rower, robił coś przy zaparkowanych samochodach. O 12:46 pod noclegownią dla bezdomnych zaczepił mężczyznę i zaczął się bić, zaatakowany schował się na teren noclegowni. Po kilku minutach inny mężczyzna wyszedł z noclegowni i wręczył pijanemu telefon komórkowy. Pijany mężczyzna oddalił się w kierunku Chłopickiego, gdzie zaczepiał innych mężczyzn. Interwencja załóg policji o godzinie 13:17. Mężczyzna został zatrzymany.

 • W dniu 8 października 2022 roku o godzinie 20:41 operator monitoringu miejskiego zauważył  przy ulicy Grójeckiej róg Dickensa jak mężczyzna powala jednym ciosem w głowę drugiego. Zamroczonego mężczyznę napastnik wraz kolegą ciągnie za nogi, po chodniku, za budynek sklepu monopolowego.  Sprawa przekazana oficerowi dyżurnemu KRP III.

Wrzesień 2023

 • W dniu 29 września 2022 roku o godzinie 0:52 operator monitoringu miejskiego zauważył  przy ulicy Młynarskiej róg Górczewskiej mężczyznę usiłującego wyrwać jedną z baz na stacji Veturillo. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny policji.

 • W dniu 23 września 2022 roku o godzinie 04:03 operator monitoringu miejskiego zauważył na ulicy Nowy Świat bójkę kilku mężczyzn. Poinformowany został oficer dyżurny KRP I.

 • W dniu 17 września 2022 roku o godzinie 02:50 operator monitoringu miejskiego zauważył na przystanku Hala Wola śpiącego mężczyznę. W trakcie dojazdu patrolu SM do śpiącej osoby podchodzi mężczyzna i wyciąga portfel. O zdarzeniu zostaje poinformowany dyżurny KP Bemowo. Sprawca kradzieży zostaje zatrzymany przez patrol.

 • W dniu 5 września 2022 roku o godzinie 08:23 operator monitoringu miejskiego zauważył na stacji paliw Circle stojącą karetkę pogotowia. Do karetki podszedł mężczyzna ubrany na ciemno z torbą sportową. Widać na kamerze jak  mężczyzna odlicza  gotówkę i kładzie ją  na szafce w karetce. Następnie ratownik medyczny wyjmuje z opakowania ampułkę i przekazuje ją mężczyźnie. Po czym bierze pieniądze i chowa do własnej kieszeni. Obydwaj mężczyźni odjeżdżają. Informacja o zdarzeniu została przekazana na numer alarmowy policji.

 • W dniu 2 września 2022 roku operator monitoringu miejskiego zauważył nietrzeźwą kobietę, która szła  trzymając się barierek  w kierunku przejazdu kolejowego w Falenicy. W połowie przejazdu kobieta  przewróciła się na tory, w czasie  gdy zamykały się szlabany. O zdarzeniu został poinformowany  oficer dyżurny. Stojący na przejeździe młodzi ludzie, ściągnęli pijaną kobietę na trawę. Na miejsce przybył patrol policji, który wezwał karetkę pogotowia.

sierpień 2022

 • W dniu 27 sierpnia 2022 roku o godzinie 17:41 operator monitoringu miejskiego zauważył przy moście Poniatowskiego na Plaży Poniatówka mężczyznę pływającego w Wiśle, pomimo zakazu. Mężczyzna oddalalał się daleko od brzegu. O zaistniałej  sytuacji został powiadomiony dyżurny KP Rzeczny.

 • W dniu 22 sierpnia 2022 roku o godzinie 23:58 operator monitoringu miejskiego zauważył samochód Mazda przy ulicy Niemcewicza. Uwagę operatora zwróciło nerwowe zachowanie młodego mężczyzny stojącego z lewej strony pojazdu i rozmawiającego z kierowcą. Sytuacja została zgłoszona dyżurnemu KRP III. Po chwili stojący mężczyzna szybkim krokiem oddalił się. Samochód  odjechał w kierunku ulicy Filtrowej. Tam nastąpiła interwencja policji. Kierowca nie miał wymaganych uprawnień do kierowania samochodem.

 • W dniu 21 sierpnia 2022 roku o godzinie 2:35 operator monitoringu miejskiego zauważył na Placu Szembeka na stacji Veturillo dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Jeden z nich próbował wyrwać rower miejsca, dewastował i uszkadzał drugi rower i następnie wyrwał ze stojaka kolejny. Drugi mężczyzna uszkodził inny rower zaparkowany na stacji. Po konsultacji z operatorem Veturillo rower, którym poruszał się mężczyzna był kradziony i jest poszukiwany. Obydwaj mężczyźni spożywali wcześniej alkohol.  W/w oddalają się na rowerach w kierunku ulicy Mląckiej, jadąc pija alkohol. O zaistniałej sytuacji na bieżąco był informowany radiooperator KRP V.

 • W dniu 13 sierpnia 2022 roku o godzinie 0:57 operator monitoringu miejskiego zauważył dwie kłócące się osoby ( mężczyznę i kobietę) idące ulicą Targową. O godzinie 0:58 mężczyzna zaczyna oddalać się biegiem w kierunku, z którego przyszedł i zaczyna kopać leżącego przy wejściu do metra  człowieka. O zdarzeniu został poinformowany radiooperator.


 • W dniu 5 sierpnia 2022 roku o godzinie 16:40 operator monitoringu miejskiego zauważył na Plaży Poniatówka po stronie Pragi Południe mężczyznę w średnim wieku, który mimo zakazu pływał w Wiśle. O zdarzeniu został niezwłocznie powiadomiony KP Rzeczny. Załoga na miejsce przybyła o 16:48.

 • W dniu 2 sierpnia 2022 roku o godzinie 0:58 operator monitoringu miejskiego zauważył leżącego mężczyznę na ulicy Czerniakowskiej przy przystanku autobusowym . O fakcie został poinformowany radiooperator KRP II. O godzinie 2:48 do mężczyzny podjechał rowerzysta, przeszukał leżącemu kieszenie i ukradł przedmiot przypominający komórkę lub portfel i oddalił się. Również o tym fakcie został powiadomiony radiooperator.

Lipiec 2022

 • W dniu 26 lipca 2022 roku o godzinie 5:17 przy wjeździe na osiedle przy Alei Reymonta operator zauważył dwóch mężczyzn kłócących się z kierowcą przewozu osób. Mężczyźni szarpali się przepychali i nie pozwalali wejść kierowcy do samochodu. Interwencja załogi policji.

 • W dniu 25 lipca 2022 roku o godzinie 21:10 przy ulicy Czerwonych Beretów operator zauważył dwóch starszych mężczyzn z wózkiem na zakupy, do którego wkładali kostki Bauma (ok. kilkanaście szt.). Mężczyźni oddalili się przed przybyciem patrolu policji.


 • W dniu 24 lipca 2022 roku o godzinie 17:29 przy ulicy Dickensa na pętli autobusowej operator zauważył trzech mężczyzn, którzy podeszli do przenośnej toalety. Jeden z nich wszedł do środka, a pozostali trzej przechylili kabinę z mężczyzną w środku. Po chwili osoba wyskoczyła z toalety i pchnęła ją w kierunku ziemi. Obydwaj mężczyźni bujali kabiną, ostateczne stawiając ja na ziemi. Powiadomiony został dyżurny KRP III.


 • W dniu 23 lipca 2022 roku o godzinie 7:01 przy rondzie Waszyngtona na przystanku tramwajowym operator zauważył śpiącą osobę, do której przysiadł się mężczyzna. Po chwili kradnie on telefon komórkowy. Zdarzenie zostało przekazane oficerowi dyżurnemu. Na miejsce zdarzenia przyjeżdża policja i pogotowie.


 • W dniu 18 lipca 2022 roku o godzinie 10:15 na ławce przy alei KEN operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, do którego podszedł inny mężczyzna i zabrał śpiącemu plecak. Następnie z towarzyszącą mu kobietą wyjęli ze skarżonego plecaka rzeczy a sam plecak wyrzucili do kosza na śmieci i weszli do stacji metra. O zdarzeniu został poinformowany patrol policji. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i dowiezieni do osoby poszkodowanej, gdzie podjęto dalsze czynności.


 • W dniu 15 lipca 2022 roku o godzinie 1:15 na peronie stacji Międzylesie operator monitoringu miejskiego zauważył chłopca, którego widział siedzącego na ławce kilka godzin wcześniej. Chłopiec spacerował po peronie. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KP Wawer, który skierował na miejsce radiowóz. Obserwując nadal sytuację, operator zauważył Strażnika Miejskiego, który sprowadził chłopca z peronu. Po chwili zjawił się patrol policji. Okazało się, że to chłopczyk autystyczny, poszukiwany od wielu godzin. Powiadomiono matkę, która wkrótce zjawiła się na miejscu.


 • W dniu 14 lipca 2022 roku o godzinie 1:11 przy ulicy Łodygowej operator monitoringu miejskiego obserwował grupę pijanych osób. Jedna z kobiet będących w grupie wyciągnęła z saszetki młodego mężczyzny portfel i przekazała go innemu mężczyźnie. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny. Sprawcy oddalili się ulicą Łodygową.


 • W dniu 10 lipca 2022 roku o godzinie 2:33 na placu Zawiszy przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn piszących markerami po słupach sygnalizacji świetlnej. Powiadomiony został dyżurny KRP III.


 • W dniu 7 lipca 2022 roku o godzinie 13:47 przy ulicy Panny Wodnej operator monitoringu zauważył awarię samochodu osobowego na przejeździe kolejowym przy PKP Radość. Autem poruszało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich oddalił się z miejsca zdarzenia. Oficer dyżurny podał informację, że obaj mężczyźni zostali zatrzymani i znajdowali się pod wpływem alkoholu. Przeciwko min zostało wszczęte dochodzenie.

Czerwiec 2022


 • W dniu 30 czerwca 2022 roku o godzinie 4:20 w okolicach metra Słodowiec, operator monitoringu zauważył mężczyznę posiadającego siekierę. Mężczyzna rzucał nią, zaczepiał przechodniów, wchodził na ulicę. Zdarzenie zostało przekazane oficerowi dyżurnemu KRP V. O godzinie interweniował patrol policji.


 • W dniu 29 czerwca 2022 roku o godzinie 2:37 przy Powstańców Śląskich przy pojeździe TAXI marki Toyota operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna wlewa coś do baku, następnie oddala się za dostawczy samochód zaparkowany dalej, po chwili wraca i powtarza czynność. Ponownie znika za pojazdem dostawczym wraca i jeszcze chowa coś do bagażnika. Na widok nadjeżdżającego patrolu policji mężczyzna zaczyna uciekać w stronę przystanku autobusowego. Zostaje zatrzymany za kradzież z włamaniem przez załogę policji. Potwierdzono, że spuszczał paliwo z samochodu dostawczego.


 • W dniu 28 czerwca 2022 roku o godzinie 4:22 przy bulwarze Smitha- Pattona na wysokości Teatru Scena operator monitoringu miejskiego zauważył czterech młodych mężczyzn rozebranych do pasa, mężczyźni malowali markerami graffiti. Następnie jeden z nich włamał się do pawilonu i wyrwał z niego świecącego różowego flaminga, następnie rzucił nim w plażę obok pawilonów. Sprawa została przekazana Straży Miejskiej. Patrol podjął interwencje o godzinie 4:40.


 • W dniu 23 czerwca 2022 roku o godzinie 22:34 w samochodzie zaparkowanym na ulicy Kredytowej, operator monitoringu zauważył jak czterech mężczyzn pali środki odurzające. Następnie wsiadają do samochodu i odjeżdżają. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja policji zakończona został zatrzymaniem kierowcy.


 • W dniu 19 czerwca 2022 roku o godzinie 5:47 przy ulicy Niemcewicza operator zauważył mężczyznę, który zatrzymał stojąc przed maską przejeżdżający samochód Hyundai- uniemożliwiając dalszą jazdę ( oparł się o maskę samochodu).  Po chwili na miejscu pojawił się inny samochód, z którego wysiadł trzech innych młodych mężczyzn. Odciągnęli zatrzymującego pojazd i siłą usadzili go nieopodal na chodniku. Po chwili nastąpiła interwencja załogi policji.


 • W dniu 11 czerwca 2022 roku o godzinie 2:35 na rondzie Waszyngtona operator monitoringu miejskiego operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę, który szarpał rower miejski, próbując go wyrwać. Kilkakrotnie wyszarpywał rower ze stojaka, wyginając w różne strony, aż go wyrwał. Mężczyzna przez dłuższy czas pił alkohol. Operator powiadomił policję. Sprawca został zatrzymany o godzinie 3:00.


 • W dniu 06 czerwca 2022 roku o godzinie 00:12 przy skrzyżowaniu Ryżowej z Kleszczową operator monitoringu zauważył sytuacje jak kierowca wjechał w latarnię, która przewróciła się na jezdnię a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W pościg za mężczyzną udali się świadkowie ( inni kierowcy). Został powiadomiony oficer dyżurny KP Włochy. Na miejsce przybyła policja z policyjnym psem śledczym. Próba zlokalizowania sprawcy zniszczenia latarni nie powiodła się.


 • W dniu 01 czerwca 2022 roku o godzinie 23:55 przy ulicy Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył trzech młodych mężczyzn prowadzących wózek sklepowy. Na odcinku chodnika , który jest remontowany zatrzymali się i włożyli do wózka kostkę brukową, płytę chodnikową i dwie podstawy znaków drogowych. Sprawa został przekazana do oficera dyżurnego. Osoby oddaliły się w osiedle, bez możliwości dalszej obserwacji.

Maj 2022

 • W dniu 31 maja 2022 roku o godzinie 23:40 przy ulicy Grójeckiej na przystanku tramwajowym operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącą osobę. Po chwili podszedł mężczyzna i tuz przed przyjazdem tramwaju ukradł mężczyźnie torbę. O zdarzeniu został powiadomiony operator KRP III.

 • W dniu 28 maja 2022 roku o godzinie 3:30 na ulicy KEN, operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna szarpie kobietę i nie pozwala jej się oddalić. Na zajście reaguje dwóch młodych mężczyzn, w wyniku czego agresor odchodzi. Po około trzech minutach napastnik znowu atakuje kobietę- szarpie próbuje gdzieś zaciągnąć, ofiara wyrywa się, z pomocą przychodzi znowu dwóch młodych mężczyzn. Mężczyzna wsiada do czarnej Toyoty i oddala się w stronę centrum. Kobieta wraz z mężczyznami odchodzą z miejsca zdarzenia. Informacja przekazana na numer alarmowy.


 • W dniu 23 maja 2022 roku o godzinie 2:00 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wyrywał i ukradł przewody ze skrzynią (anteną) z paczkomatu. O zdarzeniu powiadomiony został oficer dyżurny KRP I. Sprawca został zatrzymany przez policję.


 • W dniu 22 maja 2022 roku o godzinie 20:30 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego zauważył na chodniku  nietrzeźwego mężczyznę. Po chwili podeszli do niego kobieta i mężczyzna i pomogli mu wstać. Wszyscy troje udali się w kierunku ulicy Wileńskiej. W międzyczasie kobieta przeszukiwała kieszenie pijanego, z jednej z nich wyjęła portfel i schowała do kieszeni. Para zostawiła nietrzeźwego i udała się do metra. P chwili znowu podeszli do mężczyzny i oddali mu portfel. Para udała się na ulicę Brzeską gdzie dołączyła do nich jeszcze jedna kobieta. Na ulicy Brzeskiej cała trójka została zatrzymana przez załogę policji. Z informacji policji wynika, że para zabrała telefon komórkowy i kartę do bankomatu ofierze.


 • W dniu 17 maja 2022 roku o godzinie 1:10 przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego obserwował starszego mężczyznę. Sprawiał on wrażenie jakby się zgubił i nie wiedział gdzie się znajduje i gdzie powinien się udać. Sprawa została zgłoszona Straży Miejskiej. Przypuszczenia operatora sprawdziły się. Mężczyzna został odwieziony do domu.


 • W dniu 13 maja 2022 roku o godzinie 9:18 na moście Świętokrzyskim operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę stojącą poza barierka ochronną. Z kobietą rozmawiały dwie inne przechodzące kobiety. Natychmiast została poinformowana służba dyżurna. Po około dwóch minutach na miejsce podjechał patrol policji i kontynuował rozmowę z kobietą. O godzinie 9:21 samobójczyni odwraca się w kierunku Wisły i wykonuje skok, w ostatniej chwili policjant łapie ją i przytrzymuje. Przechodnie z patrolem wciągają kobietę na chodnik. Przyjeżdża Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe, kobieta została zabrana do szpitala.


 • W dniu 09 maja 2022 roku o godzinie 23:46 przy rondzie Waszyngtona operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn szarpiących się. Młodszy z nich kilkukrotnie przewrócił starszego na chodnik, uderzał pięścią w twarz, dusił i kopał. O zdarzeniu natychmiast został poinformowany radiooperator. Na miejsce zdarzenia przybyła załoga policji.

Kwiecień 2022

 

 • W dniu 25 kwietnia 2022 roku o godzinie 3:50 przy Chłopickiego operator monitoringu miejskiego zauważył czterech mężczyzn idących chodnikiem przy ulicy Grochowskiej. Dwóch z nich szarpało za klamki i następnie kopali w bok samochodu marki Ford. Jeden z nich uderza ręką w prawe lusterko pojazdu Citroen. O zdarzeniu został poinformowany radiooperator KRP VII. O godzinie 4:00 na miejsce przybyła załoga policji.

 


 • W dniu 22 kwietnia 2022 roku o godzinie 9:00 operator monitoringu miejskiego zauważył jak z restauracji SHUK zostaje wyproszony mężczyzna. Mężczyzna chwilę siedzi na ławce przed restauracją, po chwili przechodzi przez jezdnię i siada na torach tramwajowych. Torując ruch w obu kierunkach.

 • W dniu 19 kwietnia 2022 roku o godzinie 23:45 przy skrzyżowaniu Dickensa i Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn stojących przy biletomacie. Po chwili jeden z nich zaczął kopać wielokrotnie w powyższy biletomat. Zdarzenie przekazane dyżurnemu. Na miejscu interweniowała policja.

 • W dniu 17 kwietnia 2022 roku o godzinie 2:53 przed klubem na ulicy Mazowieckiej miała miejsce bójka. Uczestnicy bójki zostali rozdzieleni przez ochronę klubu. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny, o godzinie 3:00 na miejsce przybył patrol policji.

 • W dniu 14 kwietnia 2022 roku o godzinie 3:45 przy ulicy Targowej przy Alior Banku operator monitoringu miejskiego zauważył jak chłopak bije starszego od siebie mężczyznę. Kopie, szarpie i przewraca na chodnik i okłada pięściami. Bijący chłopak jest w towarzystwie trzech kolegów. Zakrwawiony, pobity mężczyzna idzie w kierunku szpitala. Młodzi wsiadają do tramwaju i jada za nim. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny.

 • W dniu 14 kwietnia 2022 roku na Plaży Poniatówka o godzinie 23:53 operator monitoringu miejskiego zauważył grupę kilkunastoosobowa bijących się osób. O w/w zdarzeniu został poinformowany oficer policji KRP VII. Interwencja patrolu.

 • W dniu 15 kwietnia 2022 roku o godzinie 3:15 operator monitoringu miejskiego zauważył na przystanku pozostawiona damską torebkę. Zdarzenie zostało zgłoszone oficerowi policji. Na miejsce przybyła załoga. Po sprawdzeniu zawartości okazało się, że są w niej dokumenty i pieniądze. Torebka została zabezpieczona. Po chwili na przystanek przyszła para młodych ludzi, sprawiających wrażenie zdenerwowanych i że szukają coś. Taka informacja został przekazana dyżurnemu. Po sprawdzeniu przez policję okazało się, że dziewczyna jest właścicielką torebki.

 • W dniu 8 kwietnia 2022 roku o godzinie 1:36 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Po kilku minutach jeden z nich zaczął uderzać w drzwi wejściowe sklepu „Biedronka”. Następnie odchylił te drzwi i włamał się do sklepu. W tym momencie poinformowany został dyżurny KRP VI o zdarzeniu. Drugi z mężczyzn pomagał mu wejść. Gdy włamywacz był w przedsionku sklepu, w ten sam sposób chciał wyłamać drzwi wewnętrzne. Po nieudanej próbie zaczął wychodzić ze sklepu. Wtedy został ujęty przez Strażników Miejskich, którzy patrolowali pobliski teren. Drugi z mężczyzn, który stał na zewnątrz oddalił się ulicą Targową znikając z pola widzenia kamer.

 • W dniu 05 kwietnia 2022 roku o godzinie 17:10 przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wszedł do apteki i ukradł towar. Następnie szybko wyszedł na zewnątrz uciekając w kierunku ulicy Winnickiej. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • W dniu 3 kwietnia 2022 roku o godzinie 11: 36 przy ulicy Płockiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Następnie jeden z nich wsiada na rower i oddala się ulica Płocką. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV.

Marzec 2022

 • W dniu 30 kwietnia 2022 roku o godzinie 3:15 przy ulicy Powązkowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie BMW. Obaj wciągali przez słomkę z telefonu komórkowego białą substancję. Kierowca oddalił się samochodem. O zderzaniu został poinformowany oficer dyżurny policji KRP IV.

 • W dniu 27 marca 2022 roku o godzinie 1:38 przy ulicy Wolskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył grupę sześciu osób. Pomiędzy dwoma osobami doszło do bójki, która toczyła się na terenie jezdni przy jadących samochodach. Po chwili do bijących się dołączyli następni, którzy zaczęli kopać jednego z mężczyzn. Trzech mężczyzn oddaliło się na drugą stronę ulicy. O wszystkim był informowany na bieżąco oficer policji. Na miejsce przybył patrol oraz karetka pogotowia ratunkowego wezwana przez jedną z osób z tej grupy.

 


 • W dniu 21 marca 2022 roku o godzinie 16:08 przy Alei Krakowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupkę młodych osób idących w kierunku Ochoty. Jedna młoda kobieta żegna się ze znajomymi, wchodzi do pustostanu i o 16:12 znajduje się na dachu budynku, gdzie dołącza do trzech młodych osób, które wcześniej znajdowały się na dachu. O fakcie został powiadomiony dyżurny. Interwencja załogi policji. Młode osoby opuszczają teren pustostanu.

 • W dniu 15 marca 2022 roku o godzinie 20:34 przy ulicy Grochowskiej przed Kebabem Indyjskim operator monitoringu miejskiego zaobserwował trzech bijących się mężczyzn. Mężczyźni bili się na chodniku, jezdni, wielokrotnie przewracają się i uderzają w głowę, twarz, kopią się. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny KRP VII. Na miejsce została wysłana załoga policji. Mężczyźni zostali zatrzymani.

 • W dniu 12 marca 2022 o godzinie 3:10 na Rondzie Wiatraczna operator monitoringu miejskiego zauważył czterech mężczyzn dewastujących stojące roweru na stacji Veturilo. Mężczyźni kopali w rowery, siadali na nie próbując je wyrwać, szarpali, uderzali rowerami o chodnik. Powiadomiony został oficer policji, o godzinie 3:15 nastąpiła interwencja policji. Sprawcy zostali zatrzymani.

 

 • W dniu 12 marca 2022 roku o godzinie 8:29 przed klubem Luzztro operator miejskiego  monitoringu zauważył bójkę pomiędzy mężczyzną i ochroniarzem klubu. Poinformowany został oficer dyżurny KRP I. Interwencja pogotowia ratunkowego. O godzinie 9:05 Straż Miejska zabrała pana do SODON.

 • W dniu 10 marca 2022 roku o godzinie 2:53 na ulicy Grójeckiej przy akademiku grupa sześciu osób kopała i wyrywała rowery Veturilo. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Następnie na Placu Narutowicza ta sama grupa wywraca skrzynie z piachem i zrzuca nią, po kilku metrach grupa przewraca też ławkę. Trzech sprawców zostało zatrzymanych na Placu Zawiszy i Dworcu Głównym PKP przez patrol policji. Jedna  zatrzymanych osób była poszukiwana przez policję.

 


 • W dniu 6 marca 2022 roku o godzinie 15:10 na Moście Gdańskiem operator monitoringu miejskiego zauważył starszego mężczyznę przebijającego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna znajdował się po stronie mostu kolejowego i chodził wzdłuż barierki mostu, co chwila wychyla się i obserwuje wodę. Następnie przekłada nogi przez balustradę, ale wraca na chodnik. Niezwłocznie został powiadomiony dyżurny policji  i służba dyżurna miasta. Mężczyzna znów przechodzi za ogrodzenie mostu i trzymając się pionowych słupków zwisa nad wodą. Mężczyzna po zauważeniu radiowozu, przechodzi przez balustradę i próbuje oddalić się w kierunku Śródmieścia. Zostaje zatrzymany i przekazany pogotowiu ratunkowemu.

 


 • W dniu 01 marca 2022 roku o godzinie 23:41 na ulicy Bakalarskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył jasny samochód marki Chevrolet, w którym siedziały dwie osoby. Mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy nerwowo rozglądał się i po krótkiej chwili spożywa alkohol (piwo). Po spożyciu wysiada z samochodu, wyrzuca puszkę do kosza i odjeżdża w kierunku Okęcia. O fakcie został powiadomiony oficer dyżurny.

Luty 2022

 • W dniu 26 lutego 2022 roku o godzinie 20:28 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego obserwował nietrzeźwego mężczyznę siedzącego na ławce. Po chwili do siedzącego podchodzi młodszy mężczyzna zabiera mu coś z plecaka i odnosi do kolegi. Po chwili wraca i siłą wyrywa mężczyźnie plecak. Ucieka razem z kolegą w ulicę Marcinkowską. O powyższym zdarzeniu został powiadomiony oficer dyżurny KRP VI. Mężczyźni zostali zatrzymani przez cywilną załogę policji, interweniowała też karetka pogotowia.
 • W dniu 26 lutego 2022 roku o godzinie 2:49 przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn pod wpływem alkoholu, zaatakowali oni kierowcę autobusu. Zaczęli go szarpać, popychać i następnie zadawali mu ciosy rękami. Powiadomiony patrol policji zatrzymał napastników.

 • W dniu 22 lutego 2022 roku o godzinie 19:45 w okolicach jeziorka Czerniakowskiego operator monitoringu miejskiego zauważył grupę czterech młodych mężczyzn wystawiających kosze na śmieci ustawiających je pionowo następnie robiących sobie fotografię. Jeden z mężczyzn wyjmuje kolejny wkład do kosza i zanosi go na brzeg jeziora, gdzie robi z innymi mężczyznami koleją fotografie i wyrzucają razem wkład do kosza. Mężczyźni odchodzą z miejsca zdarzenia w stronę ulicy Jeziornej 2. Sytuacja zgłoszona dyżurnemu straży Miejskiej.

 • W dniu 17 lutego 2022 roku operator monitoringu zauważył kolizje dwóch samochodów osobowych. Jedno z aut tarasowało bokiem przejazd tramwajom i samochodowym w stronę Marymontu. Wydarzenie zostało zgłoszone oficerowi dyżurnemu KP Żoliborz. Podczas interwencji załogi Wydziału Ruchu Drogowego okazało się, że jeden z kierowców jest sprawca przestępstwa i ma zakaz prowadzenia pojazdów.

 • W dniu 12 lutego 2022 roku o godzinie 2:38 przy ulicy Żurawiej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę w kilkuosobowej grupie. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny.

 • W dniu 02 lutego 2022 roku o godzinie 8:36 przy ulicy Radiowej róg Kaliskiego operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który zgadzał się z rysopisem poszukiwanego mężczyzny przez policję, jako podejrzanego o pedofilię. Natychmiast został poinformowany dyżurny KP. Mężczyzna obserwował na przystanku tramwajowym dziewczynkę 9-10 lat, widząc wysiadające z tramwaju inne dziewczynki oddalił się w kierunku ulicy Kaliskiego gdzie został zatrzymany przez patrol policji.

Styczeń 2022

 • W dniu 30 stycznia 2022 roku o godzinie 22:53 przy ulicy Gagarina operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę włamującego się do kiosku Ruchu. O zaistniałym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny KRP II.

 • W dniu 27 stycznia 2022 roku o godzinie 1:15 na moście Łazienkowskim operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę stojącego na chodniku w kierunku Pragi Południe. Mężczyzna przeszedł przez barierkę mostu, wyjął z kieszeni butelkę, z której się napił, próbował przypalić sobie papierosa. Zachowywał się nienaturalnie. Niezwłocznie powiadomiony został Dyżurny Komisariatu Rzecznego, oficer dyżurny KRP i oraz dyżurny Straży Miejskiej. Po chwili przyjechali funkcjonariusze policji i SM. Obezwładnili mężczyznę. Jak się później okazało była to próba samobójcza.

 • W dniu 23 stycznia 2022 roku o godzinie 3:17 przy ulicy Baśniowej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę ubraną nieodpowiednio jak na zimę, bluzka z krótkim rękawem. Taka informacja została przekazana dyżurnemu KRP III. Okazało się, że kobieta jest poszukiwana. Pani została zatrzymana przez załogę policji.
 • W dniu 23 stycznia 20222 roku operator monitoringu dostał informację od policji o zuchwałej kradzieży puszki WOŚP, której dokonano w sklepie Żabka przy ulicy Człuchowskiej. Dyżurny podał rysopisy sprawców. O godzinie 12:20 przy ulicy Powstańców Śląskich operator zauważył mężczyznę stojącego przy wiacie przystanku a jego wygląd zgadzał się z rysopisem jednego ze sprawców kradzieży. Natychmiast poinformowany został oficer dyżurny, który na miejsce wysłał załogę policji. Sprawca został zatrzymany, a jego udział w kradzieży potwierdził się.

 • W dniu 21 stycznia 2022 roku o godzinie 3:03 przy ulicy Kopińskiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych ludzi. W pewnym momencie jeden z nich zaczął szarpać roletę zabezpieczającą kiosk Ruchu, a drugi stał na czatach. Zdarzenie zostało zgłoszone dyżurnemu policji

 • W dniu 18 stycznia 2022 roku o godzinie 17:58 przy ulicy Dickensa na pętli autobusowej operator monitoringu miejskiego zauważył trzech nieletnich przy kabinie WC. Jeden z nich wszedł do toalety i odpalił petardę w środku. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • W dniu 14 stycznia 2022 roku o godzinie 23:30 przy ulicy Powstańców Śląskich pod wiatą przystanku autobusowego Dywizjonu 303 operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, szarpiących się. Jeden zaczął okładać piersiami drugiego. Ten od zadanych ciosów w głowę osunął się na ławkę. Agresor przystąpił do dalszego ataku używał przy tym pięści i kolan. Zadawanie ciosów trwało 6 minut po czym poszkodowany poderwał się i oddalił z wiaty w kierunku stacji benzynowej. Po chwili agresor udał się w podobnym kierunku. Natychmiast powiadomiony został oficer dyżurny policji i wskazane mu zostały osoby biorące udział w całym zajściu. Do poszkodowanego mężczyzny został wezwana karetka pogotowia i obaj mężczyźni zostali umieszczani w SODON po przeprowadzeniu czynności służbowych przez policję.

 • W dniu 10 stycznia 2022 roku o godzinie 4:09 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego zauważył nietrzeźwego mężczyznę wychodzącego z windy metra. Do mężczyzny podeszła kobieta przewrócił go na ziemię i następnie szarpiąc i bijąc swoją ofiarę zerwała i zabrała plecak, który nietrzeźwy miał na plecach.  O zdarzeniu poinformowany został oficer policji KRP VI. Kobieta oddaliła się w kierunku ulicy Solidarności i następnie zniknęła w okolicach Parku Praskiego. Okradziony mężczyzna również zszedł z pola widzenia kamery.

 • W dniu 09 stycznia 2022 roku o godzinie 7:32 przy ulicy Wyki operator monitoringu miejskiego zauważył starszego mężczyznę o rysopisie zgadzającym się z poszukiwanym przez policję 83 letnim panem z zanikami pamięci. Wysłana na miejsce załoga policji potwierdziła tożsamość mężczyzny i przekazała go żonie.

 • W dniu 08 stycznia 2022 roku o godzinie 0:04 operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch ludzi piszących sprayem po ścianie do wejścia do WKD, mieszczącego się u zbiegu Towarowej i Placu Zawiszy. Zdarzenie zgłoszone dyżurnemu KRP III.
 • W dniu 08 stycznia 2022  roku o godzinie  przy sklepie Top Market na ulicy Gotarda operator monitoringu miejskiego zauważył cztery osoby spożywające alkohol, które po chwili weszły do sklepu. Po kilku minutach dwóch mężczyzn wyszło ze sklepu a następnie dołączył do nich trzeci mężczyzna i wywołała się między nimi bójka. Zdarzenie zostało przekazane operatorowi KRP II, który wysłał na miejsce patrol. Z informacji policji wynika, iż panowie wybili w sklepie szybę. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych.

 • W dniu 01 stycznia 2022 roku o godzinie 6:48 przy skrzyżowaniu ulic Kopińskiej i Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupę młodych osób bijących się pomiędzy sobą. O zdarzeniu Powiadomiony został oficer dyżurny.

 • W dniu 01 stycznia 2022 roku o godzinie 18:36 przy ulicy Baśniowej na placu zabaw operator monitoringu miejskiego zauważył dwie osoby, które odcięły część siatki wykonanej z liny przymocowanej do drewnianej konstrukcji. Powiadomiony został oficer dyżurny KRPIII.

 

Zdarzenia z lat ubiegłych – archiwum