zdarzenia

Zdarzenia 2024 

Luty 2024

 • W dniu 18 lutego 2024 o godzinie 23:33 operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę, który na wysokości ulicy Broniewskiego wrzucił na tory tramwajowe hulajnogę oraz metalowe barierki odgradzające torowisko od trawnika. Zdarzenie zostało zgłoszone dyżurnemu KRP V. Na widok wysłanego patrolu mężczyzna oddalił się w kierunku Armii Krajowej. Został zatrzymany i ukarany mandatem 500 zł i następnie przewieziony na SODON.

 • W dniu 13 lutego 2024 o godzinie 19:10 na moście Łazienkowskim operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę stojącego nieruchomo za barierkami i patrzącego w lustro wody. Natychmiast powiadomiony został patrol rzeczny. Na miejsce przyjechał radiowóz policji, Straż Pożarna i karetka pogotowia. Podjęto interwencję, mężczyznę przekazano pogotowiu ratunkowemu.

 • W dniu 10 lutego 2024 o godzinie 23:56 przy Alei Reymonta operator monitoringu miejskiego zauważył na przystanku tramwajowym dwie młode osoby przewracające na chodnik betonowe kosze na śmieci. Zdarzenie zostało zgłoszone oficerowi dyżurnemu KRP V. Przed przyjazdem patrolu osoby oddaliły się.

 • W dniu 10 lutego 2024 o godzinie 2:22 na ulicy Kopińskiej operator monitoringu miejskiego zauważył uszkodzenie rolety zabezpieczającej kiosk Ruchu, trzy młode osoby szarpały za nią, usiłując dostać się do środka kiosku. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Po chwili osoby oddaliły się w kierunku ulicy Białobrzeskiej, znikając z zasięgu kamer.

 • W dniu 9 lutego 2024 o godzinie 22:35 na pętli autobusowej Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, którzy przewrócili przenośną toaletą. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Mężczyźni oddalili się w kierunku Dickensa poza zasięg kamer.

Styczeń 2024


 • W dniu 25 stycznia 2024 roku o godzinie 3:20 przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich Człuchowska operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę stojącego w wiacie przystankowej. Mężczyzna zatacza się i wchodzi na jezdnię, ubrany jest w koszulkę z krótkim rękawem i bezrękawnik. Po kilku minutach oddala się w kierunku Placu Kasztelańskiego, zostawiając w wiacie swój plecak. Wraca po 10 minutach. Sytuacja została zgłoszona oficerowi dyżurnemu. Interwencja załogi policji, okazało się że mężczyzna jest osobą poszukiwaną.


 • W dniu 23 stycznia 2024 roku o godzinie 3:01 na Placu Zawiszy przy sklepie nocnym operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna uderza drugiego, który upada na chodnik. Po czym wstaje i dalej razem piją alkohol.  Po chwili sytuacja powtarza się tylko agresorem wobec pokrzywdzonego jest inny osoba z grupy. Uderzony mężczyzna tym razem nie może się podnieść. Interwencja policji.


 • W dniu 21 stycznia 2024 roku o godzinie 2:38 na pętli autobusowej Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył starszą kobietę, która od dłuższego czasu chodziła w rejonie pętli i okolicznych skrzyżowań. Starsza pani ciągle się rozglądała, zmieniała kierunki marszu. Ponieważ jej zachowanie wskazywała, że mogła się zagubić powiadomiony został dyżurny KRP III. Interwencja policji, okazało się że pani się zagubiła i nie wie gdzie się znajduje. Patrol odwiózł zaginioną do miejsca zamieszkania.


 • W dniu 19 stycznia 2024 roku o godzinie 9:25  w parku Pięciu Sióstr operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę , który markerem malował napisy na ławkach w parku (przy alejce z muralem). Powiadomiony został dyżurny KRP III. Mężczyzna przeniósł się w rejon ramp dla deskorolek i tam dalej malował ławki. Oddalił się w kierunku ulicy Kopińskiej poza zasięg kamer.


 • W dniu 19 stycznia 2024 roku o godzinie 2:32 przy skrzyżowaniu Chrobrego z Popularną operator monitoringu miejskiego zauważył na przystanku PKP Włochy trzech mężczyzn. Jeden z nich bije drugiego, który upada. Leżącego kopie po głowie, depcze jego dłonie i staje na plecach. Oddala się w kierunku ulicy Kleszczowej. Powiadomiony natychmiast dyżurny wysyła patrol podając rysopis sprawcy. Mężczyzna zostaje zatrzymany, skuty kajdankami i przewieziony na okazanie na miejsce zdarzenia.


 • W dniu 08 stycznia 2024 roku o godzinie 21:50 przy skrzyżowaniu Górczewska Płocka operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę bijącego drugiego mężczyznę. Sprawcą jest kierowca taxi. O zdarzeniu poinformowany został oficer dyżurny KRP Wola.


 • W dniu 01 stycznia 2024 roku o godzinie 0:42 operator monitoringu miejskiego zauważył grupę pięciu młodych mężczyzn, którzy na pętli Szczęśliwice wywrócili kabinę Toi- Toi po czym oddalili się w kierunku ulicy Szczęśliwieckiej. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny.

Zdarzenia 2023

MONITORING ZDARZENIA WYKRES 2023

ZOSM ZESTAWIENIE ZDARZEŃ 2015 – 2023

ZDARZENIA WYKRES POL SM INS 2022-2023

ZOSM ZESTAWIENIE ZDARZEŃ 2023

grudzień 2023

 • W dniu 31 grudnia 2023 roku o godzinie 00:56 na ulicy Sobieskiego operator monitoringu  miejskiego zauważył młodego mężczyznę, który niósł słupek U-21 w towarzystwie kobiety i innego mężczyzny. Osoby kierowały się w stronę ulicy Batumi, gdzie odjechały autobusem nocnym w kierunku Stegien. Poinformowany został oficer dyżurny KP IX.

 • W dniu 26 grudnia 2023 roku o godzinie 4:00 na ulicy Targowej operator monitoringu  miejskiego zauważył nietrzeźwego mężczyznę, który siedział na skrzynce gazowej i spał. Powiadomiona została Straż Miejska. Po chwili mężczyźnie upada na chodnik telefon, który trzymał w ręku. Podchodzi do niego kobieta, zabiera telefon komórkowy i szybko oddala się ulica Targową. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP VI. Mężczyzna w międzyczasie przewrócił się na chodnik. Interwencja policji.


 • W dniu 15 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00  w budynku na stacji benzynowej CIRCLE na ulicy Dzikiej operator monitoringu  miejskiego zauważył mężczyznę, który wziął kilka butelek piwa i nie płacąc opuścił sklep. Mężczyzna oddalił się w kierunku ulicy Powązkowskiej. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV.


 • W dniu 12 grudnia 2023 roku o godzinie 22:55 na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Człuchowskiej  przy markecie Hala Wola operator monitoringu  miejskiego zauważył mężczyznę, który dwukrotnie wyjmował pieniądze z bankomatu PKO BP za pomocą kodów BLIK, następnie mężczyzna przechodzi do bankomatu Millennium. Zostaje poinformowany oficer dyżurny Bemowo. Mężczyzna chowa po kieszeniach banknoty i kieruje się do następnego bankomatu po drugiej stronie skrzyżowania. Podejrzany mężczyzna zostaje zatrzymany za wypłacanie pieniędzy z wyłudzonych kodów BLIK.


 • W dniu 08 grudnia 2023 roku o godzinie 1:20 na ulicy Odyńca operator monitoringu  miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn włamujących się do kiosku RUCHU. O powyższym fakcie został poinformowany wydział ds. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i dyżurny KRP II. Sprawcy zostali zatrzymani po pościgu.


 • W dniu 03 grudnia 2023 roku o godzinie 1:57 na ulicy Mazowieckiej operator monitoringu  miejskiego zauważył bójkę kilku mężczyzn. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I.  Mężczyźni zostali rozdzieleni.


 • W dniu 01 grudnia 2023 roku o godzinie 16:15 na terenie do jazdy na rolkach w parku Pięciu Sióstr operator monitoringu miejskiego zauważył cztery młode osoby, po chwili osoby zaczęły malować sprayami po różnych elementach ramp. Powiadomiony został oficer dyżurny KRP III.

listopad 2023

 • W dniu 30 listopada 2023 roku  o godzinie 02:26 na ulicy Wałbrzyskiej operator monitoringu miejskiego zauważył trzech mężczyzn włamujących się do kiosku.  Mężczyźni oddalili się w kierunku osiedla przed przybyciem patrolu policji. O wszystkim został powiadomiony dyżurny KRP II.

 • W dniu 28 listopada 2023 roku  o godzinie 05:33 na ulicy Romaszewskiego i Broniewskiego przy przystanku autobusowym operator monitoringu miejskiego zauważył pożar samochodu. Interwencja Straży Pożarnej o godzinie 05:38. Pojazd dogaszony.

 • W dniu 25 listopada 2023 roku  o godzinie 17:11 na ulicy Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wybiegł za filara i zaczął zadawać ciosy rękami osobie stojącej na chodniku. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Poszkodowany uciekł do budynku MZA, a sprawca oddalił się z dwoma innymi mężczyznami za pobliski blok. Interwencja patrolu policji.

 • W dniu 19 listopada 2023 roku  o godzinie 23:20 na ulicy Powązkowskiej i Okopowej  operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę  jadącego na rowerze pod wpływem alkoholu. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny KRP Wola.

 • W dniu 19 listopada 2023 roku o godzinie 8:35 pomiędzy mostem Gdańskim a mostem Śląsko Dąbrowskim po stronie Pragi Północ  operator monitoringu miejskiego zauważył trzech mężczyzn łamiących zakaz i kąpiących się w Wiśle. Został powiadomiony Komisariat Rzeczny, przed podjęciem interwencji osoby wyszły na brzeg, ubrały się i oddaliły z miejsca zdarzenia.

 • W dniu 12 listopada 2023 roku o godzinie 15:50 na stacji benzynowej CIRCLE operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Jeden z nich wszedł do McDonalda drugi na teren sklepu. Mężczyzna zabrał kilka puszek piwa i nie płacąc opuścił sklep. Mężczyźni razem oddalili się. Zostali zatrzymani przez patrol policji na wysokości Cmentarza Powązkowskiego, jeden z nich był poszukiwany do odbycia 6 miesięcznej kary pozbawienia wolności.

 • W dniu 11 listopada 2023 roku o godzinie 20:07 na terenie parku Olszynki Grochowskiej- Skate Park operator monitoringu miejskiego zauważył trzech młodych mężczyzn, którzy dewastowali metalowy wózek sklepowy. Jeden z nich odcinał brzeszczotem rączkę wózka. O zdarzeniu został poinformowany radiooperator Straży Miejskiej. Załoga przybyła na miejsce o godzinie 20:39.

 • W dniu 08 listopada 2023 roku o godzinie 00:58 na bazarku przy alei Lotników operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę dwóch mężczyzn. Panowie wpadają na kobietę, która uderza głową o chodnik. Mężczyźni zostają rozdzieleni przez inne osoby. Przyjazd załogi policji o godzinie 1:08, która na miejsce wezwała karetkę pogotowia do kobiety.

 • W dniu 03 listopada 2023 roku o godzinie 23:30  pod sklepem nocnym operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna cięgnie po chodniku drugiego mężczyznę w stronę schodów przy kolekturze Lotto. Po chwili kopie ciągniętego w głowę i ściąga mu plecak, który następnie przeszukuje. Po kilku minutach ponownie kopie leżącego w twarz i przeszukuje mu kurtkę, z której wyciąga telefon, ogląda go i wkłada z powrotem do kurtki. O godzinie 23:37 zabiera mu plecak i oddala się ulicą Kordeckiego, o godzinie 23:53 wyrzuca plecak w kierunku klombu z trawami ozdobnymi. Patrol policji zatrzymuje sprawcę  o godzinie 23:55. Radiooperator był informowany na bieżąco o zdarzeniu. Interwencja karetki pogotowia.

 • W dniu 02 listopada 2023 roku o godzinie 11:00 na Moście Północnym operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę stojącego nieruchomo przy barierkach i patrzącego się przez dłuższy czas w lustro wody.  Sytuacja została zgłoszona do dyżurnego MKS SCB. Na miejsce zdarzenia przybył radiowóz. Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, został on prewencyjnie zatrzymany jako osoba, która chciała odebrać sobie życie. Na  miejsce wezwano karetkę pogotowia.

październik 2023

 • W dniu 31 października 2023 roku o godzinie 19:47 na pętli autobusowej przy Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę, który malował graffiti na budynku rozdzielni energetycznej. Powiadomiony został dyżurny KRP. Osoba oddaliła się do parku Szczęśliwice.

 • W dniu 23 października 2023 roku o godzinie 3:18 przy skrzyżowaniu Chrobrego i Popularnej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę biegnącego w kierunku wiaduktu na ulicy Globusowej. Po chwili mężczyzna wrócił z młodym chłopakiem- bez butów, jedynie w koszulce i krótkich spodenkach, ten po wejściu na przystanek PKP Włochy rozebrał się do naga i biegał po jezdni. Podczas wymiany zdań chłopak został uderzony w twarz. Operator powiadomił oficera dyżurnego. Roznegliżowany mężczyzna został zatrzymany. Obydwaj panowie przewiezieni zostali na komisariat.

 • W dniu 21 października 2023 roku o godzinie 21:03  przy rondzie Wiatraczna operator monitoringu miejskiego zauważył w pobliżu przystanku ZTM trzech nietrzeźwych mężczyzn.  Najmłodszy był najbardziej agresywny  wobec starszego mężczyzny, szarpał go i popychał oraz straszył metalowym wkładem do kosza na śmieci. Mężczyzna zaczął uciekać przed napastnikiem. Po chwili młody mężczyzna wyrywa mu z rąk paczkę i ucieka, ten dogania sprawcę, następnie szarpią się i przewracają . O zaistniałej sytuacji na bieżąco był informowany oficer dyżurny KRP VII. Na miejsce przybył patrol policji, napastnik został zatrzymany.

 • W dniu 15 października 2023 roku o godzinie 18:18 przy ulicy Baśniowej  operator monitoringu miejskiego zauważył na boisku dwóch nieletnich w wieku 10- 12 lat , który podpalili zapalniczką na miękkiej wykładzinie boiska: papier, karton, liście i inne przedmioty. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • dniu 13 października 2023 roku o godzinie 21:27 przy placu Szembeka operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, jeden uderzał drugiego pięścią w twarz i teleskopową pałką w głowę. Mężczyzna upadł obok ławki. Zdarzenie zgłoszone radiooperatorowi KRP VII.


 • W dniu 12 października 2023 roku o godzinie 12:20 przy ulicy Wołoskiej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę handlującą perfumami. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP II. W wyniku interwencji kobietę zatrzymano i przewieziono do KRP II.


 • W dniu 10 października 2023 roku o godzinie 1:20 przy ulicy Obozowej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wyłamywał umocnienia i zdjął z ogrodzenia plakat wyborczy (kandydata na posła). Następnie mężczyzna zwinął plakat i oddalił się z nim ulicą Długomiłą. O zdarzeniu została poinformowana Straż Miejska.


 • W dniu 8 października 2023 roku o godzinie 1:10 przy ulicy Korkowej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wielokrotnie uderza i kopie drugiego mężczyznę w twarz, ten zaczyna mocno krwawić, po chwili agresor pluje na jego głowę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KP Wawer. Poszkodowany siada na przystanku ZTM Potockich, sprawca rozboju wyciąga z jego kieszeni portfel, wyjmuje banknoty, po czym odrzuca go w stronę mężczyzny. Skradzione pieniądze przekazuje innemu mężczyźnie. Poszkodowany oddala się ulicą Korkową. Dzięki dalszej obserwacji operatora udało się namierzyć obu mężczyzn, którzy wrócili na miejsce zdarzenia. Obaj zostali zatrzymani.


 • W dniu 7 października 2023 roku o godzinie 00:40 przy ulicy Sierpińskiego operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który  kręciła się między zaparkowanymi samochodami, po czym ukradł część ze stojącej białej Toyoty. Został poinformowany oficer dyżurny KRP III.


 • W dniu 7 października 2023 roku o godzinie 2:50 przy przejściu dla pieszych w Alei Niepodległości operator monitoringu miejskiego zauważył czterech awanturujących się mężczyzn. Po chwili wywiązała się miedzy nimi szarpanina, która przerodziła się w bójkę. W międzyczasie pojawiła się młoda kobieta, która została odepchnięta w wyniku czego uderzyła głową o chodnik. Po kilku minutach panowie próbowali podnieść kobietę lecz spowodowali, że uderzyła głową w słupek. Podczas bójki jeden z mężczyzn upadł i uszkodził sobie nogę. Zdarzenie zgłoszone do dyżurnego KRP II. Wysłane dwa patrole policji. Jeden z bijących się mężczyzn trafił do szpitala, trzech panów zostało zatrzymanych, postawiono im zarzuty za udział w bójce.


 • W dniu 5 października 2023 roku o godzinie 20:52  w parku Zachodnim przy siłowni plenerowej operator monitoringu miejskiego zauważył grupę mężczyzn, którzy dosiedli się do pijanego. Jeden z mężczyzn zakłada buty pijanego i oddaje mu swoje. Pijany mężczyzna wstaje, próbuje się przemieścić, ale upada. Nie wstaje. O powyższym fakcie zostaje powiadomiony oficer dyżurny policji. O godzinie 21:07 widać jak jeden z mężczyzn zabiera walizkę pijanego i odchodzi z nią z drugim mężczyzną. W oddali razem przeszukują jej zawartość, zabierają rzeczy i odstawiają walizkę w pobliże, gdzie siedzieli razem z pijanym. Przed interwencją policji mężczyźni oddalają się.


 • W dniu 1 października 2023 roku o godzinie 3:31 operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch bijących się mężczyzn. Jeden z nich zrzucił plecak na chodnik i kontynuował dalej bójkę. O godzinie 6:02 podszedł trzeci mężczyzna zabrał plecak i oddalił się w kierunku ulicy Kobielskiej. Następnie wrócił już bez plecaka i próbował rozdzielić bijących się. Właściciel plecaka pozostał na miejscu a dwóch pozostałych oddaliło się w kierunku ulicy Kobielskiej. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP VII. Interwencja policji o 6:08. Po interwencji mężczyzna odzyskał plecak.

Wrzesień 2023

 • W dniu 30 września 2023 roku o godzinie 3:31 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę mężczyzn. O zajściu powiadomił oficera dyżurnego KRP I. Mężczyźni zostali rozdzieleni.

 • W dniu 23 września 2023 roku o godzinie 3:31 przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwie osoby malujące sprayem po elewacji budynku. Powiadomiony został oficer dyżurny KRO III. Osoby oddaliły si e w ulicę Radomską. O godzinie 4:08 sprawcy pojawili się na ulicy Grójeckiej i zostali zatrzymani przez patrol policji.


 • W dniu 17 września 2023 roku  godzinie 06:52 na ulicy Parkingowej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę dwóch mężczyzn. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji i interwencja karetki pogotowia.

 • W dniu 16 września 2023 roku  godzinie 03:28 przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę malującego graffiti. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KP Bemowo. Sprawca został zatrzymany.

 • W dniu 15 września 2023 roku  godzinie 01:21 przy ulicy Bitwy Warszawskiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupę młodych ludzi. Po chwili jeden z młodych mężczyzn wspiął się na dach wiaty przystankowej. Sprawa zgłoszona dyżurnemu KRP III.

 • W dniu 14 września 2023 roku o godzinie 23:31 na placu Szembeka operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który podchodzi do roweru (przypiętego do drzewa) i odczepia sakwę z ramy. Oddala się, za parę minut wraca do roweru, sprawdza opony i próbuje odczepić dzwonek. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny KRP VII. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia przez przyjazdem policji.

 • W dniu 12 września 2023 roku o godzinie  0:27 przy windzie metra Natolin operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Jeden usiłował jechać na rowerze, ale nie był w stanie z racji zabezpieczenia roweru, a drugi stał z boku i obserwował okolicę. Po chwili mężczyzna porzucił rower i podszedł  do innego stojącego przy ulicy Belgradzkiej. Mężczyźni przecięli nożycami z plecaka zabezpieczającą linkę. O zdarzeniu poinformowany został  oficer dyżurny. Sprawcy zabrali rower i oddalili się w osiedle Żabińskiego, penetracja policji nie dała rezultatu. Około godziny 1:30 operator powtórnie zobaczył sprawców kradzieży przy sklepie nocnym. Ponownie została powiadomiona policja. Jeden z mężczyzn przekazał pracownicy sklepu plecak w którym wcześniej były nożyce. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Odebrano również plecak.

 • W dniu 11 września 2023 roku na Nowym Świecie przy rondzie De Gaulle operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn biegnących w kierunku osób, które biły się, kopały i uderzały-  prawdopodobnie puszką po napoju. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny KRP I.

 • W dniu 10 września 2023 roku o godzinie  17:22 przy ulicy Wolskiej operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę -na małym rowerze do akrobacji- jadącego ulicą pod prąd. Mężczyzna rozpędził się na ulicy Działdowskiej, wskoczył na ścianę posesji Wolska, przejechał po ścianie wyskakując na pas ruchu. W trakcie skoku zaczepił o rurkę (długości ok. 5 m) instalacji klimatyzacji, która zerwała ze ściany. O uszkodzeniu mienia i spowodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym powiadomiony został dyżurny KRP IV.

 • W dniu 10 września 2023 roku o godzinie  02:20 przy ulicy Grzeszczyka operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, którzy jechali na rowerach. Mężczyźni wjechali na tyły sklepu Carrefour Express. Świecili sobie latarkami, jakby czegoś szukali. W pewnym momencie jeden z nich przeskoczył przez ogrodzenie. Natychmiast został poinformowany oficer dyżurny KRP Ochota. Mężczyzna będący wewnątrz podawał drugiemu towar. Po jakimś  czasie drugi z mężczyzn także wskoczył do środka. Mężczyźni świecili sobie latarkami. Interwencja policji. Mężczyźni kradli towar z kontenerów z jedzeniem.

 • W dniu 09 września 2023 roku o godzinie  04:52 przy skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i aleje Jerozolimskie operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę pomiędzy dwoma mężczyznami. O zaistniałym zdarzeniu poinformowany został oficer dyżurny KRP I.

 • W dniu 01 września 2023 roku o godzinie  22:47 w wiacie MZA metro Natolin operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Rozglądali się, oglądali rowery znajdujące się wiacie rowerowej. Sami posiadali dwa rowery, oraz przyczepkę wypełnioną różnymi rzeczami. Po kilkunastu minutach do mężczyzn podeszły trzy kobiety, dwie z nich wzięły rowery i zaczęły się oddalać. Pozostała trójka udała się do wiaty rowerowej i prawdopodobnie stamtąd ukradli trzy rowery. O fakcie był informowany oficer dyżurny KP Ursynów. Wszystkie osoby oddaliły się w kierunku Lasku Brzozowskiego, następnie pojawiły się przy Bażantarni. O czym powiadomiony został oficer dyżurny.

 • W dniu 01 września 2023 roku o godzinie  22:19 w wiacie rowerowej przy metrze Natolin operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który odkręcił z roweru hamulec. Zdarzenie zostało przekazane na numer alarmowy 112 . Interwencja patrolu policji.

Sierpień 2023

 • W dniu 30 sierpnia 2023 roku o godzinie 23:03 na ulicy Uniejowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę z maską na twarzy i czapeczką z daszkiem. Mężczyzna trzykrotnie podchodził do bankomatu i oddalał się w kierunku przejścia pomiędzy blokami. Sprawa zgłoszona oficerowi dyżurnemu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji.

 • W dniu 25 sierpnia 2023 roku o godzinie 21:21 na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Piastów Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę z plecakiem, stojącego w otwartych drzwiach wejściowych do sklepu Biedronka. Po chwili mężczyzna wszedł do środka umożliwiając koledze wyjście ze sklepu. Dugi mężczyzna wybiegł ze sklepu z dwoma butelkami Whisky i oddalił się w kierunku osiedla. Młody mężczyzna wszedł do sklepu po brakujące napoje. Sprawa przekazana policji.

 • W dniu 20 sierpnia 2023 roku o godzinie 00:01 na ulicy Kopińskiej Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył czterech mężczyzn. Jeden z nich ukradł wiszącą reklamę LOTTO, następnie trzej mężczyźni weszli na dach kiosku Ruchu. Powiadomiony został oficer dyżurny KRP III. Mężczyźni ruszyli w kierunku Okęcia, po drodze szarpiąc za drzwi sklepów, uderzali rękoma w stojące pojazdy, weszli na rusztowania na ulicy Grójeckiej 66.

 • W dniu 20 sierpnia 2023 roku o godzinie 02:21 na ulicy Nowy Świat operator monitoringu miejskiego zauważył kłótnie a następnie bójkę grupy osób. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja załogi policji.

 • W dniu 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 00:32 operator monitoringu miejskiego zauważył dwie podejrzane osoby (ubrane w kurtki, zamaskowane twarze, z dużą torbą). O sytuacji został powiadomiony radiooperator KRP VII. O godzinie 00:50 jedna z osób próbuje wyłamać zamek w rolecie kiosku Ruchu, druga osoba stoi na czatach. Po chwili zaczynają uciekać, interwencja dwóch załóg policji. Wyżej wymienione osoby zostają zatrzymane.

 • W dniu 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 02:45 na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Piastów Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył na parkingu przy białym dostawczym samochodzie marki Dacia, grupę pięciu mężczyzn. Mężczyźni zażywali narkotyki. O powyższym fakcie został poinformowany dyżurny KP Bemowo. Interwencja dwóch załóg policji. Jeden z mężczyzn zastaje zatrzymany za posiadanie narkotyków.

 • W dniu 17 sierpnia 2023 roku o godzinie 1:00 na ulicy Solidarności operator monitoringu miejskiego zauważył na przystanku tramwajowym Wola Ratusz śpiącego mężczyznę. Do śpiącego podszedł inny mężczyzna i wyciągnął mu z saszetki portfel, po czym oddalił się do pobliskiej bramy. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV. Sprawca został zatrzymany.

 • W dniu 17 sierpnia 2023 roku o godzinie 15:40 na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Człuchowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę podchodzącego do bankomatu PKO BP mieszczącego się przy wejściu Hala Wola. Mężczyzna kilkakrotnie dokonał wypłat metodą na BLIK, a wypłacone pieniądze chował do torby. Został poinformowany oficer dyżurny KRP Bemowo. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i osadzony za wyłudzanie pieniędzy metodą na BLIK.

 • W dniu 16 sierpnia 2023 roku o godzinie 01:29 od ulicy Nagórskiego operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn ubranych na czarno, w kominiarkach na głowach. Mężczyźni podeszli pod kiosk i zaczęli się do niego włamywać, wywarzyli żaluzję, jeden z mężczyzn wszedł do kiosku i po chwili wyrzucił torbę z kradzionym towarem. Mężczyźni oddalili się przez parking ALDI, znikają z pola widzenia kamery. Interwencja policji.

 • W dniu 14 sierpnia 2023 roku o godzinie 10:15 na moście Śląsko Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył stojącego za barierką nad taflą wody mężczyznę. Ten zachowywał się nerwowo, widać było, że płacze. Po chwili przesunął  się  kilka metrów po gzymsie mostu. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony operator alarmowy 112. Na miejsce przyjechała załoga policji. Jeden z funkcjonariuszy, łapiąc mężczyznę od tyłu wciągnął go na chodnik.

 • W dniu 13 sierpnia 2023 roku o godzinie 5:20 na ławce przystanku autobusowego w alejach Jerozolimskich w kierunku Dworca Zachodniego operator monitoringu miejskiego zauważył leżącego młodego mężczyznę. Podszedł do niego inny mężczyzna i ukradł mu telefon komórkowy. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny KRP III. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

 • W dniu 5 sierpnia 2023 roku o godzinie 03:55 na ulicy Obozowej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę i kobietę, którzy zabrali flagę narodową umieszczoną na ścianie budynku. O zarażeniu został poinformowany dyżurny Straży Miejskiej.

 • W dniu 2 sierpnia 2023 roku o godzinie 01:36 na ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który podszedł do roweru przypiętego do stojaka i próbował przeciąć zabezpieczenia kombinerkami. Natychmiast został powiadomiony dyżurny KRP II Ochota. Mężczyźnie nie udało się sforsować zabezpieczeń. Po ponownej nieudanej próbie kradzieży roweru, przeszedł na drugą stronę ulicy, gdzie w wiacie przystanku autobusowego stał rower. Przed wiatą spotkał drugiego mężczyznę, któremu przekazał kombinerki. Interwencja patrolu policji.

Lipiec 2023


 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 3:36 na ulicy Grójeckiej róg Korotyńskiego operator monitoringu miejskiego zauważył osobę, która celowo przewracała stojące hulajnogi. Powiadomiony został dyżurny KRP III.  

 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 15:12 na wysokości Mostu Poniatowskiego operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę pływającą po Wiśle na materacu. Operator powiadomił oficera dyżurnego policji. O godzinie 15:20 kobieta wyszła na brzeg.  Interwencja policji na miejscu zdarzenia.

 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 00:44 na placu Narutowicza operator monitoringu miejskiego zauważył czterech agresywnych mężczyzn, którzy zaczęli grozić kierowcy Toyoty, otoczyli pojazd. Kierujący cofnął i ruszył do przodu, wtedy jeden z mężczyzn próbował kopnąć samochód. Następnie mężczyźni podeszli do przystanku i jeden z nich kopnął  w szybę wiaty. Powiadomiony został dyżurny KRP III. O godzinie 00:46 te same osoby zaatakowały przechodzącą obok nich osobę. Poszkodowany zaczął uciekać, dogonili go i zaczęli szarpać, próbowali zabrać mu słuchawki. Następnie oddalili się w ulicę Słupecką. Interwencja patrolu policji na placu Narutowicza wobec w/w.

 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 07:40 w zatoczce autobusowej przy ulicy Chrobrego operator monitoringu miejskiego zauważył samochód dostawczy  VW Transporter w jasnym kolorze. Auto uniemożliwiało wjazd dla autobusów (utrudniało wsiadanie i wysiadanie pasażerów). Powiadomiony został dyżurny KP Włochy. Przy samochodzie kręcił się  mężczyzna, próbował otworzyć tylnie drzwi pojazdu, z kanistra dolał do baku paliwa. O godzinie 7:57 interwencja załogi policji. Na widok radiowozu w/w oddala się w kierunku ulicy Kleszczowej. Mężczyzna (obywatel Mołdawii) po zbadaniu alkomatem został zatrzymany (nietrzeźwy).

 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 23:37 na ulicy Dickensa 27 operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę kradnącego rower (przeciął linkę zabezpieczającą). Powiadomiony został dyżurny KRP III. Interwencja policji, osoba zatrzymana.

 • W dniu 21 lipca 2023 roku o godzinie 14:15 na ulicy Powstańców Śląskich przed wejściem do Hali Wola operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę poruszającego się nerwowo z telefonem w ręku w pobliżu bankomatu. Wchodził do Hali Wola po chwili wychodził, pobierał pieniądze blikiem z bankomatu i oddalał się w kierunku parkingu. Powtarzał tak tą czynność cztery razy. Zdarzenie zostało zgłoszone dyżurnemu policji. Mężczyzna został zatrzymany przez wysłaną załogę policji.

 • W dniu 19 lipca 2023 roku o godzinie 17:40 przed wejściem do Hali Wola przy ulicy Powstańców Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który stał  przy ogródku lodziarni z telefonem w ręku i często kierował wzrok na bankomat. Po 2-3 minutach podszedł do bankomatu i wypłacał pieniądze blikiem. Robił to kilkakrotnie. Zdarzenie zostało zgłoszone do oficera dyżurnego. Na miejsce przybył patrol policji mężczyzna został zatrzymany. Zatrzymano również kierowcę samochodu BMW, którym poruszali się mężczyźni. Samochód został odholowany na parking do sprawy.

 • W dniu 12 lipca 2023 roku o godzinie 23:16 w Parku przy Bażantarni operator monitoringu miejskiego zauważył na ławce grupę pięciu osób (4 mężczyzn i 1 kobieta). Osoby te spożywały piwo, w pewnym momencie kobieta wyciągnęła fifkę i przypaliła. Został powiadomiony oficer dyżurny KP Ursynów. Przybyły na miejsce patrol policji, dokonał kontroli osobistej ww.  i przy dwóch osobach znał środki odurzające. Osoby te zostały zatrzymane i  przewiezione do KP Ursynów.

 • W dniu 11 lipca 2023 roku o godzinie 23:25 przy Pasażu Zagłoby operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę poszukiwanego przez policje w sprawie niedozwolonych środków odurzających. Powiadomiony został oficer dyżurny KP Ursus.

 • W dniu 9 lipca 2023 roku o godzinie 05:13 na ulicy Parkingowej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę kilku mężczyzn. Uczestnicy bójki używali pałki teleskopowej oraz miotacza gazu. O zdarzeniu poinformowałem oficera dyżurnego KRP I. Interwencja policji 5:22.

 • W dniu 8 lipca 2023 roku o godzinie 03:18 na ulicy Geodetów róg Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który kopał w rower Veturilo, usiłując go odblokować. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Osoba oddaliła się na rowerze w kierunku ulicy Korotyńskiego.

 • W dniu 4 lipca 2023 roku o godzinie 00:20 na Bulwarach gen. Smitha Pattona w okolicach wejścia do metra warszawskiego operator monitoringu miejskiego zauważył trzech młodych mężczyzn leżących na chodniku. Sytuacja został zgłoszona oficerowi dyżurnemu. Na miejsce przyjechał patrol policji- dwaj mężczyźni zostali dobudzeni, trzeci w kajdankach został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Mężczyzna był poszukiwany.

 • W dniu 1 lipca 2023 roku o godzinie 06:30 na rogu ulic Nowogrodzkiej  i Parkingowej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę dwóch mężczyzn. Jeden z nich w wyniku uderzenia pięścią i upadku na chodnik miał zakrwawioną twarz. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji i karetki pogotowia.

Czerwiec 2023

 • W dniu 30 czerwca 2023 roku o godzinie 01:20 przy pętli MZA  na ulicy Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył dziewczynę wyglądającą na nieletnią i pod wpływem alkoholu, która tnie sobie nadgarstki rąk. Zdarzenie zgłoszono do oficera dyżurnego KRP III. Interwencja załogi policji, dziewczyna przekazana matce.

 • W dniu 24 czerwca 2023 roku o godzinie 5:43 przy ulicy Wiślickiej operator monitoringu miejskiego Zauważył dwóch mężczyzn przewracających TOJ TOJa (po oględzinach patrolu okazało się, że przewracając uszkodzili zaparkowany w pobliżu samochód), następnie oddalili się do parku Zasława Malickiego. O godzinie 5:52 ww. osoby pojawiły się na ulicy Pruszkowskiej, jedna z nich niosła baner reklamowy a druga tabliczkę zdjętą z budynku prokuratury. Panowie weszli do Biedronki, gdzie zostali zatrzymani przez patrol policji.

 • W dniu 23 czerwca 2023 roku o godzinie 00:19 przy skrzyżowaniu Zamoyskiego i Zieloneckiej, operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącego pod wiatą przystankową mężczyznę, do którego podchodzą dwaj inni mężczyźni. Jeden z nich siada obok (operator w tym czasie powiadamia policję), przeszukuje kieszenie śpiącemu, wyjmuje portfel, rozsuwa plecak i także przeszukuje. W tym momencie następuje interwencja policji. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku i przewiezieni na KRP VII.

 • W dniu 21 czerwca 2023 roku o godzinie 23:53 w parku Zachodnim operator monitoringu miejskiego zauważył grupę pięciu mężczyzn pod wpływem alkoholu. Po chwili jeden z mężczyzn zadał dwa ciosy pięścią w twarz, kolejny go przewrócił a trzeci z mężczyzn zaczął kopać leżącego. Poszkodowany podniósł się, wyrwał i zaczął uciekać pozostali mężczyźni ruszyli za nim. Pomiędzy drzewami było widać szamotaninę, po chwili poszkodowany ucieka w kierunku dworca Zachodniego. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Mężczyźni wychodzą na główną aleję parku, jeden z nich trzyma w ręku kurtkę pobitego i zaczyna przeglądać kieszenie. Patrol podjął interwencję.

 • W dniu 20 czerwca 2023 roku o godzinie 3:38 na placu Szembeka przy ulicy Chłopickiego operator monitoringu miejskiego zauważył pięć osób, jedna z nich wysypała na telefon biały proszek, po chwili wciąga go trzech mężczyzn i kobieta. Osoby te wcześniej spożywały alkohol. Informacja została przekazana radiooperatorowi KRP VII.

 • W dniu 19 czerwca 2023 roku o godzinie 23:06 przy Pasażu Zagłoby operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn i młoda kobietę na wózku inwalidzkim, którzy spożywali alkohol. Jeden z mężczyzn robił skręta, drugi schował torebkę suszu. O godzinie 23:25 przed przybyciem zawiadomionej wcześniej przez operatora policji, oddaliła się kobieta  oraz jeden z mężczyzn w stronę ulicy Keniga. O godzinie 23:30 wszyscy wrócili na miejsce. Interwencja patrolu policji. Jeden z mężczyzn został skuty kajdankami, posiadał przy sobie marihuanę i był poszukiwany nakazem doprowadzenia.

 • W dniu 18 czerwca 2023 roku o godzinie 4:55 na bulwarze Smitha-Pattona operator monitoringu miejskiego zauważył grupę trzech mężczyzn. Po chwili do tej grupy podchodzi dwóch innych mężczyzn. Jeden z ich zaczyna przepychać, szarpać mężczyznę z w/w grupki. W pewnym momencie jeden z mężczyzn, który doszedł podbiega do stojącego mężczyzny i zadaje mu bardzo silny cios w twarz. Mężczyzna upada na chodnik. Pokrzywdzony z pomocą innych osób z grupy, po około 3 minutach, podnosi się i oddala w kierunku CNK, zaś agresor oddala się natychmiast po zadanym ciosie. O zaistniałej sytuacji niezwłocznie poinformowany został operator numeru alarmowego 112.

 • W dniu 17 czerwca 2023 roku o godzinie 7:58  w parku zachodnim na ławce przy fontannie operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy trzymali w rękach torebki foliowe z zapięciem strunowym, w których znajdował się susz tzw. zioło. Osoby rozglądały się cały czas i po chwili mężczyzna ubrany w ciemną kurtkę z tatuażem na szyi wziął obie torebki i schował do saszetki. Powiadomiony został oficer dyżurny KRP III. Patrol policji podjął interwencję i zatrzymał ujawniając narkotyki.

 • W dniu 17 czerwca 2023 roku o godzinie 1:10 przy Pasażu Zagłoby na ławce operator monitoringu miejskiego zauważył trzech mężczyzn spożywających alkohol. Dwóch z nich przyjechało rowerami, są pijani, załatwiają sprawy fizjologiczne przy ujęciu wody oligoceńskiej. Powiadomiony został KP Ursus. Około godziny 1:45 mężczyźni rozchodzą się, dwóch z nich idzie na pieszo a trzeci wsiada na rower i odjeżdża w kierunku ulicy Orląt Lwowskich- interwencja policji.

 • W dniu 15 czerwca 2023 roku o godzinie 11:51 na ulicy Gajcego w podwórku na ławce obok siłowni plenerowej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę i mężczyznę. Kobieta wysypała na ekran telefonu /z małej torebki/ biały proszek i za pomocą karty płatniczej uformowała go w podłużny kształt. Mężczyzna z kartki papieru uformował rurkę i za jej pomocą oboje wdychali biały proszek. Zdarzenie zgłoszone zostało zastępcy oficera dyżurnego KRP V.

 • W dniu 15 czerwca 2023 roku o godzinie 19:17 na moście Śląsko Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę , która chciała skoczyć z mostu do Wisły. Przechodnie zainterweniowali i ściągnęli kobietę z barierki na chodnik. Nastąpiła szybko interwencja służb: Pogotowia Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej o godzinie 19:20. Kobieta została zabrana do karetki na badania medyczne. O godzinie 19:52 karateka z kobietą w środku w asyście policji pojechała do szpitala.

 • W dniu 11 czerwca 2023 roku o godzinie 1:42 na ulicy Nowogrodzkiej operator monitoringu miejskiego zauważył jak jeden z mężczyzn bije a drugi spryskuje gazem innego mężczyznę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny. Mężczyźni rozeszli się.

 • W dniu 11 czerwca 2023 roku o godzinie 4:30 przy barku Bakalarska operator monitoringu miejskiego zauważył wjazd na giełdę kwiatową samochodów Skody i Toyoty, byli to handlarze papierosami bez akcyzy w wyżej wymienionych pojazdach mogły się znajdować wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Sprawę przejęła policja. Zatrzymano jedną osobę.

 • W dniu 09 czerwca 2023 roku o godzinie 03:16 na bulwarze Grzymały-Siedleckiego przy hamakach operator monitoringu miejskiego zauważył leżącą na chodniku osobę a wokół niej grupę młodych nietrzeźwych osób. Powiadomiona została Straż Miejska oraz fakt, iż osoba została ułożona w pozycji bocznej. O godzinie 3:24 pomiędzy młodą kobietą i mężczyzną dochodzi do przepychanki, do nich dołącza czterech mężczyzn- kopię się nogami i uderzają rękami. Gonią jednego z mężczyzn w stronę Syrenki. Na miejsce przybywa Straż Miejska oraz pogotowie ratunkowe. Leżący mężczyzna zostaje zabrany do szpitala. Reszta osób oddaliła się przed przyjazdem służb w stronę Powiśla.

 • W dniu 08 czerwca 2023 roku o godzinie 02:45 na ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę i mężczyznę, którzy się kłócili. Po chwili kobieta zaatakowała mężczyznę uderzając go dwa razy ręką, doszło do szarpaniny. Mężczyzna odpychał kobietę, ta ponownie uderzyła go w twarz. Ponownie się przepychali i kłócili. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Mężczyzna na wysokości przejścia dla pieszych wciągnął kobietę na zaplecze przy ulicy Grójeckiej.

 • W dniu 08 czerwca 2023 roku o godzinie 02:26 na placu Zawiszy operator monitoringu miejskiego zauważył grupę osób. W pewnym momencie dziewczyna z chłopakiem zaczynają się kłócić. Dziewczyna przykłada chłopakowi do głowy nóż. Zdarzenie zgłoszone dyżurnemu KRP III.

 • W dniu 08 czerwca 2023 roku o godzinie 3:32 na ulicy Płowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył do leżącego na chodniku pod wiatą przystankową MZA Gocławek pochyla się mężczyzna /w towarzystwie kobiety/. Mężczyzna przeszukuje leżącego a następnie zawartość jego toreb, z których wyjmuje przewody. O zdarzeniu został poinformowany operator KRP VII.

 • W dniu 7 czerwca 2023 roku około godziny 14:15 przy ulicy Powstańców Śląskich operator monitoringu miejskiego zaczął obserwować mężczyznę, który podchodził do bankomatu i wypłacał pieniądze blikiem. Ponawiał czynność w dwa razy, kiedy oddalał się na twarzy była widoczna maseczka. Zdarzenie zostało zgłoszone oficerowi dyżurnemu policji. Mężczyzna został zatrzymany.

 • W dniu 04 czerwca 2023 roku o godzinie 17:13 na przystanku linii 182 na Dworcu Zachodnim PKS operator monitoringu miejskiego zauważył osobę leżącą na chodniku. Po chwili podszedł do leżącego inny mężczyzna nachylił się nad nim i ukradł leżącą reklamówkę i jeszcze jeden przedmiot. Powiadomiony został oficer dyżurny KRP III. Patrol policji podjął interwencję wobec sprawcy kradzieży.

 • W dniu 03 czerwca 2023 roku o godzinie 00:18 przy wejściu do metra Wawrzyszew operator monitoringu miejskiego zauważył grupę 5 mężczyzn bijących się między sobą. Zdarzenie niezwłocznie zostało zgłoszone do zastępcy dyżurnego KRP V.

 • W dniu 03 czerwca 2023 roku o godzinie 17:54  w parku na Placu Narutowicza operator monitoringu miejskiego zauważył kilka osób siedzących na ławce. P chwili dwie kobiety zaczęły uderzać rękami po głowie mężczyzny siedzącego między nimi. Następnie zrzuciły go z ławki, w wyniku czego mężczyzna upadł na jedną z atakujących go kobiet, doszło do szarpaniny. Powiadomiony został dyżurny KRP III, przed przyjazdem policji osoby zostały rozdzielone przez pozostałe osoby siedzące na ławce.

Maj 2023

 • W dniu 31 maja 2023 roku o godzinie 23:41 na placu Szembeka operator monitoringu  miejskiego zaobserwował czteroosobową grupę mężczyzn. Jeden z mężczyzn formował na ekranie telefonu biały proszek, a następnie wciągał substancję do nosa przez rurkę. Powtarzał tą czynność kilka razy  następnie podał drugiemu mężczyźnie, który również wciągał substancję przez rurkę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP VII, który wysłał na miejsce patrol policji.

 • W dniu 28 maja 2023 roku o godzinie 10:18 przy ulicy Belgradzkiej we wnęce przy sklepie Carrefour Express operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Pierwszy z mężczyzn wszedł na chwilę do sklepu po czym wyszedł i wyjął z kieszeni portfel. Zaczął przeglądać jego zawartość, dokumenty oraz szczególnie wnikliwie kartę płatniczą. Po tych czynnościach ponownie wszedł do sklepu i po ok 3 min wyszedł. Operator monitoringu poinformował o spostrzeżeniach oficera dyżurnego policji PK Ursynów. O godzinie 10:30 obaj mężczyźni przenieśli się na róg budynku, brak widoczności na kamerze. Następnie przenieśli się pod sklep Żabka przy Pasażu Natolińskim. Tam mężczyźni oglądali telefon komórkowy wyjęty z kieszeni przez drugiego pana. O godzinie 10:48 interweniowała policja, mężczyźni zatrzymani pod zarzutem dokonania kradzieży i przewiezieni na KP Ursynów.

 • W dniu 28 maja 2023 roku o godzinie 22:50 przy ulicy Grochowskiej w pobliżu sklepu Carrefour Express operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który podchodzi do zaparkowanego pojazdu, w pewnym  momencie kuca i szybkim ruchem przebija tylną oponę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny wraz z  przekazaniem dokładnego wizerunku sprawcy. Po chwili mężczyzna zszedł z pola widzenia kamery.


 • W dniu 28 maja 2023 roku o godzinie 6:07 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę sześciu mężczyzn. Interwencja policji o godzinie 6:20.


 • W dniu 27 maja 2023 roku o godzinie 00:24 przy ulicy Kordeckiego w wiacie przystanku operator monitoringu miejskiego zauważył bijących się dwóch mężczyzn. Dochodziło do wymiany ciosów, pododuszania się, tarzania po chodniku. Zdarzenie zgłoszone oficerowi dyżurnemu.

 • W dniu 27 maja 2023 roku o godzinie 4:19 przy ulicy Nowy Świat operator monitoringu miejskiego zaobserwował bójkę między wieloma mężczyznami. O zdarzeniu powiadomiony został oficer dyżurny KRP I. Interwencja policji.

 • W dniu 23 maja 2023 roku o godzinie 17:00 przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Człuchowską operator monitoringu miejskiego podjął obserwacje mężczyzny, który podchodzi do bankomatów przy Hali Wola i próbuje wypłacać pieniądze metodą Blik. Mężczyzna po każdej próbie wypłaty oddala się od bankomatu i wraca ponownie. O powyższym fakcie zostaje poinformowany oficer dyżurny KP. Podejrzany zostaje zatrzymany i osadzony.

 • W dniu 21 maja 2023 roku o godzinie 12:42 przy Alei Krakowskiej przed sklepem ALDI operator monitoringu miejskiego zauważył jak młody chłopak usiłuje zerwać zabezpieczenie roweru w między czasie do chłopaka podchodzi mężczyzna i prowadzą rozmowę- ta sytuacja powtarza się kilka razy. O zdarzeniu zostaje powiadomiony dyżurny KP Włochy. Policja zatrzymała jednego z mężczyzn.

 • W dniu 19 maja 2023 roku o godzinie 21:58 przy posesji na ulicy Brzeskiej operator monitoringu miejskiego zauważył osobę leżącą na chodniku w bramie. Po chwili do osoby podszedł inny mężczyzna i ukradł mu smartfon’a z tylnej kieszeni spodni. O zdarzeniu niezwłocznie został poinformowany oficer dyżurny KRP VI. Sprawca oddalił się przed interwencją w kierunku ulicy Białostockiej i zaszedł z zasięgu kamer. Interwencja policji o godzinie 22:13.

 • W dniu 15 maja 2023 roku o godzinie 2:56 przed pawilonami zlokalizowanymi na tyłach budynku przy ulicy Nowy Świat operator monitoringu miejskiego zauważył trzech mężczyzn najpierw zaczęli szarpać  a następnie bić trzeciego mężczyznę. Po chwili przemieścili się poza zasięg widzenia kamer i tam interweniowała policja.

 • W dniu 13 maja 2023 roku o godzinie 22:15 na środkowym filarze mostu Śląsko-Dąbrowskiego operator monitoringu miejskiego zauważył siedzących kobietę i mężczyznę. Osoby znajdowały się 15 metrów nad poziomem wody, ich zachowanie stanowiło poważne zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa. Powyższy fakt został zgłoszony do Komisariatu Rzecznego Policji oraz MSKSCB. Po około 5 minutach od zgłoszenia została podjęta interwencja przez załogę Policji Rzecznej. Osoby na widok patrolu wspięły się po drabince na most i szybko oddaliły w kierunku centrum.

 • W dniu 11 maja 2023 roku o godzinie 1:51 przy ulicy Nowogrodzkiej  operator monitoringu miejskiego zauważył jak młody mężczyzna został pobity przez dwóch innych mężczyzn. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji 1:55.

 • W dniu 9 maja 2023 roku o godzinie 2:05 przy ulicy Żwirki i Wigury operator monitoringu miejskiego zauważył osobę wykonującą graffiti na murze. Osoba oddaliła się przed przybyciem patrolu policji.

 • W dniu 6 maja 2023 roku o godzinie 3:32 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zaobserwował jak kilku ochroniarzy rusza w pościg za młodym mężczyzną. Po chwili łapie go ochroniarz z innego klubu. Złapany chłopak zostaje kilkakrotnie uderzony i kopnięty przez goniące go osoby. Po chwili także użyto wobec niego gazu. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Poszkodowany oddalił się przed interwencją policji.

 • W dniu 2 maja 2023 roku o godzinie 22:25 przy ulicy Czumy operator monitoringu miejskiego zauważył troje młodych ludzi rzucających woreczkami z farbą w ścianę sklepu z pieczywem. Na ścianie pozostawały plamy. Zdarzenie to zostało zgłoszone oficerowi dyżurnemu. Podczas interwencji policji, właściciel sklepu niczego nie zgłaszał, osoby zostały pouczone.

 •  W dniu 2 maja 2023 roku o godzinie 3:32 w alejach Jerozolimskich operator monitoringu miejskiego zauważył jak podczas kontroli drogowej, kontrolowany kierowca wyskoczył z samochodu i zaczął wymachiwać w stronę policjantów wielką siekierą. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez patrol policji.

Kwiecień 2023

 • W dniu 28 kwietnia 2023 roku o godzinie 22:04 w wiacie przystanku tramwajowego przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył młodą śpiącą osobę do której podszedł starszy mężczyzna, sięgnął między nogi śpiącego i zabrał telefon komórkowy. Schował  do wewnętrznej kieszeni i odszedł w kierunku ulicy Wawelskiej. Tam wyjął telefon z kieszeni i przełożył do torby turystycznej. Został zatrzymany przez patrol policji.

 • W dniu 25 kwietnia 2023 roku o godzinie 17:11 na ulicy Doryckiej na ławce operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, obok których stały dwa rowery. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaczął uderzać drugiego w twarz i go szarpać. Agresywny mężczyzna rzucił jeden rower na trawnik a drugim odjechał w ulicę Dorycką. Zdarzenie zgłoszone do KR V. Interwencja załogi policji.

 • W dniu 24 kwietnia 2023 roku o godzinie 21:41 w pasie drogowym Alei Jana Pawła II przy hali Mirowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył kolizję drogową pojazdu kład, który uszkodził 8 słupków. O zaistniałym zdarzeniu została powiadomiona policja. Uszkodzony pojazd przed przybyciem policji zabrała laweta Asistance. O godzinie 1:15 funkcjonariusze WRD zakwalifikowali zdarzenie drogowe jako ucieczka z miejsca wypadku.

 • W dniu 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 5:31 na przystanku tramwajowym przy rondzie Waszyngtona operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącego mężczyznę. Do śpiącego podszedł mężczyzna ubrany na czarno i ukradł telefon komórkowy, który wcześniej wypadł leżącemu z kieszeni. Sprawca udał się w kierunku ulicy Francuskiej. O informacji na bieżąco był informowany operator KRP VII.  Interwencja policji o godzinie 6:05.

 • W dniu 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 3:35 przy zejściu do metra Wierzbno przy ulicy Woronicza operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę kradnącego rower z parkingu dla rowerów. Zdarzenie zostało przekazane radiooperatorowi KRP II. Interwencja patrolu policji o godzinie 4:12. Mężczyzna został ujęty po brawurowym pościgu i doprowadzony do KRP II.

 • W dniu 17 kwietnia 2023 roku o godzinie 5:05 na Pasażu Szymborskiej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę dwóch mężczyzn w wyniku której jeden z mężczyzn stracił przytomność. O zdarzeniu został  powiadomiony oficer dyżurny KRP I. Na miejsce została wezwana załoga policji i wezwano pogotowie ratunkowe. O godzinie 5:16 na miejsce przybył patrol policji i zatrzymał jednego z mężczyzn. Do poszkodowanego przyjechało pogotowie ratunkowe.

 • W dniu 7 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:52 na moście Poniatowskiego w kierunku Pragi Południe operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę jak wrzuca telefon komórkowy do wody. Następnie wchodzi na balustradę chwilę stoi po czym skacze do wody. Niezwłocznie powiadomiona została Policja, również przekazana została informacja do MSKSCB. Mężczyzna został wyciągnięty z wody przez przepływającą barkę przy moście średnicowym i przekazany do Komisariatu Rzecznego.

 • W dniu 5 kwietnia 2023 roku o godzinie 7:09 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego zauważył nerwowo dyskutujących mężczyzn oraz rowerzystę. Jeden z mężczyzn uderza rowerzystę w twarz. Po chwili dochodzi pomiędzy mężczyznami do wymiany ciosów. Zostają rozdzieleni przez innych. Rowerzysta próbuje wsiąść na rower i odjechać, ale jest powstrzymywany przez grupę mężczyzn. O godzinie 7:18 rowerzyście zostaje wytrącony z ręki jakiś przedmiot, który upada na ziemię. Mężczyzna, który wytrącił przedmiot zostaje skopany w okolice głowy przez rowerzystę. O zdarzeniu informowany jest na bieżąco dyżurny KRP IV Wola. Na miejsce przyjeżdża załoga policji i podejmuje interwencję wobec mężczyzn.

 • W dniu 2 kwietnia 2023 roku o godzinie 6:20 na trawniku przy alejach Jerozolimskich operator monitoringu miejskiego zauważył leżącego mężczyznę do którego podszedł ochroniarz i wyjął mu z kieszeni- prawdopodobnie portfel. O zdarzeniu został powiadomiony operator dyżurny KRP I. Przybyła na miejsce załoga policji ujawniła u ochroniarza portfel osoby poszkodowanej. Sprawca został zatrzymany przez policję.

Marzec 2023 

 • W dniu 28 marca 2023 roku o godzinie  15:00 przy Powstańców Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę , który kilkakrotnie, kiedy nie było w pobliżu ludzi , wypłacał pieniądze z bankomatu metodą na blika. Na miejsce skierowany został patrol wywiadu policji. Mężczyzna został zatrzymany podczas wypłacania pieniędzy.

 • W dniu 25 marca 2023 roku o godzinie  9:48 przy Teatrze Powszechnym operator monitoringu miejskiego zauważył przysypiającego na ławce mężczyznę, obok niego stała torba. Do mężczyzny podszedł straszy pan, ukradł mu torbę i oddalił się w kierunku ulicy Targowej, by tam przejrzeć swój łup. O sytuacji na bieżąco był informowany radiooperator KRP VII. Po kilkunasto- minutowej penetracji terenu, interwencja patrolu policji.

 • W dniu 23 marca 2023 roku o godzinie  00:20 na ulicy Sierpińskiego na tyłach Carrefoura operator monitoringu miejskiego zauważył podjeżdżający samochód terenowy. Wysiadł z niego mężczyzna obszedł sklep dookoła i wrócił do samochodu, po czym wszedł w ulicę Grzeszczyka. Sprawiał wrażenie jakby przyglądał się zaparkowanym pojazdom. Na jakiś czas mężczyzna znikł z zasięgu kamery. O godzinie 00: 50 mężczyzna wraca  i przygląda się zaparkowanym samochodom. Następnie wraca do samochodu którym przyjechał, kuca między swoim samochodem a samochodem dostawczym zaparkowanym obok. Nie widać co robi. Interwencja załogi policji. Mężczyzna kradł paliwo.

 • W dniu 18 marca 2023 roku o godzinie  03:16 na ulicy Skarżyńskiego operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Po chwili jeden z nich zaczął malować coś na stojącym znaku drogowym. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • W dniu 16 marca 2023 roku o godzinie  1:28 przy ulicy Górczewskiej i Młynarskiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn pod wpływem alkoholu wsiadających do samochodu. Mężczyźni włączyli silnik i cofnęli, następnie ruszyli do przodu. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV.

 • W dniu 4 marca 2023 roku o godzinie  07:45 przy ulicy Powstańców Śląskich róg Borowej Góry operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn stojących przy sklepie Biedronka. Jeden z nich wchodzi do środka a drugi pozostaje na zewnątrz i obserwuje drzwi, następnie podchodzi do przedsionka sklepu. Po kilku minutach jego kolega wychodzi i szybkim krokiem oddala się. O zaistniałej sytuacji był informowany oficer dyżurny. Obaj mężczyźni znikają z pola widzenia kamery. Interwencja załogi wywiadu. Jeden z mężczyzn to osoba poszukiwana.

 • W dniu 3 marca  2023 roku o godzinie  19:37 na placu Szembeka operator monitoringu miejskiego zauważył nietrzeźwego mężczyznę siedzącego pod wiatą przystankową. Podeszło do niego dwóch młodych mężczyzn i zaczęli go kopać po brzuchu. Mężczyźni uciekli i następie wrócili za parę minut.  Tym razem kopali mężczyznę po głowie. Następnie oddalili się i zniknęli z pola widzenia kamery. O zaistniałej sytuacji na bieżąco był informowany radiooperator KRP VII. Interwencja załogo o 20:00.

Luty 2023

 • W dniu 25 lutego 2023 roku o godzinie  2:35 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył jak dwóch mężczyzn bije innego mężczyznę. Operator powiadomił oficera dyżurnego KRP I. Poszkodowany oddalił się.

 • W dniu 24 lutego 2023 roku o godzinie  6:35  na moście Poniatowskiego po stronie dzielnicy śródmieście  idąc w kierunku Pragi Południe, operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę chodzącego wzdłuż barierki mostu, wychylającego się i próbującego wejść na balustradę. Po chwili zatrzymuje się obok niego mężczyzna i z nim rozmawia, równocześnie gdzieś dzwoni. Mężczyzna kolejny  raz próbuje wspiąć się na barierkę. Niezwłocznie operator powiadomił policję. Mężczyzna po negocjacjach został przekazany Pogotowiu Ratunkowemu. Próba  samobójcza.

 • W dniu 11 lutego 2023 roku o godzinie  12:27 pod klubem Luzztro operator monitoringu miejskiego zauważył szarpiących się mężczyzn, jeden z nich przewracał i kilkukrotnie uderzał drugiego mężczyznę. Następnie uderzał głową o zaparkowany samochód. Po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny. Przybyły na miejsce patrol policji wezwał  do pobitego mężczyzny karetkę pogotowia.

 • W dniu 5 lutego 2023 roku o godzinie  14:18 przy ulicy Powstańców Śląskich na wysokości Millera operator monitoringu miejskiego zauważył zaginionego mężczyznę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KP Bemowo. Osoba zaginiona została odwieziona do szpitala.

 • W dniu 1 lutego 2023 roku o godzinie  17:58 przy ulicy Puławskiej róg Goworka przy Cafe Negro operator monitoringu miejskiego zauważył wypłacającego kilkakrotnie z różnych kart pieniądze. Mężczyzna udał się pod Bank Polski, gdzie podszedł do kobiety wypłacającej z bankomatu pieniądze. Chwilę rozmawiali, po czym mężczyzna oddalił się w stronę Placu Unii Lubelskiej a kobieta ponownie zaczęła wypłacać pieniądze, obok niej pojawiła się druga kobieta, która również wypłacała pieniądze. O zdarzeniu poinformowany został oficer policji. Załoga interweniowała o 18:10 i dokonała zatrzymania dwóch kobiet. Mężczyzny nie zlokalizowano. W wyniku zatrzymania okazało się, że kobiety posiadają dużo kart bankomatowych oraz sporą ilość gotówki w kwocie trzysta tysięcy złotych.

Styczeń 2023

 • W dniu 31 stycznia 2023 roku o godzinie  2:15  przy ulicy Kopińskiej róg Grójeckiej przy kiosku Ruchu operator monitoringu miejskiego zauważył jak młody, wyglądający na nieletniego chłopak chowa coś pod kurtkę, następnie kręci się przy hulajnogach. Przewraca jedną i wygląda jakby coś odkręcał. O powyższym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny KRP III Ochota. Chłopak zabrał coś z hulajnogi i schował do plecaka,  kolejno podchodził do innych hulajnóg przewracał je i coś odkręcał. Spłoszony oddalił się w ulicę Grójecką. Interwencja załogi policji. Z hulajnogi skradziono akumulator.

 • W dniu 20 stycznia 2023 roku o godzinie  1:00 na torach kolejowych  dziesięć metrów od przejazdu PKP Radość operator monitoringu miejskiego zauważył jak kilkoro osób próbuje usunąć z torowiska samochód osobowy Seat Ibiza, jednak bezskutecznie. Na czas akcji Dyżurny Techniczny Miasta wstrzymał ruch pociągów. Osoby podróżujące autem były nietrzeźwe. Kierującego pojazdem nie ustalono mimo zastania wszystkich na miejscu przez policję.

 • W dniu 17 stycznia 2023 roku o godzinie  20:10 na moście Śląsko Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę , który zachowywał się nienaturalnie. Mężczyzna przez dłuższy czas stał w jednym miejscu na moście, opierał się o barierki, patrzył w dół na rzekę. Zachowywał się nerwowo, co chwila wychylał się przez barierkę mostu, palił duże ilości papierosów. Ocierał twarz w okolicy oczu- prawdopodobnie płakał. Fakt został zgłoszony do Straży Miejskiej do Centralnego Stanowiska Kierowania SM. Po około 8 minutach została podjęta interwencja przez załogę Straży Miejskiej. Wymienionego mężczyznę bezzwłocznie doprowadzono do radiowozu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, mężczyzna był pod wpływem alkoholu i chciał popełnić samobójstwo.

 • W dniu 16 stycznia 2023 roku o godzinie  1:20 przy ulicy Kłopotowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupę 5 młodych osób. Dwóch mężczyzn maluje sprayem czerwonym i czarnym elewacje budynku i oddalają się w kierunku Jagiellońskiej o godzinie 1:40 ponownie pojawiają się na ulicy Okrzei- malują zejście podziemne przy ulicy Targowej i przy Ząbkowskiej, następnie malują wiatę przystankową Dw. Wileński 05. O godzinie 1:51 wsiadają do autobusu nocnego i odjeżdżają w kierunku śródmieścia. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP VI.


 • W dniu 14 stycznia 2023 roku o godzinie  5:14 przy ulicy Nowy Świat róg Chmielnej  operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę pomiędzy kilkoma mężczyznami. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji.


 • W dniu 11 stycznia 2023 roku o godzinie  0:34 przy placu Narutowicza operator monitoringu miejskiego zauważył osobę mocno pijaną, zataczającą się, która uruchomiła elektryczną hulajnogę. Następnie mężczyzna zaczął jechać ulicą Grójecką w kierunki Kopińskiej. Jechał całą szerokością ulicy, trzema pasami. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Po skręcie w ulicę Kopińską, za przystankiem autobusowym, mężczyzna przewrócił się, wstał, wszedł na chodnik i ruszył dalej. O godzinie 3:19 został zatrzymany przez patrol policji.


 • W dniu 1 stycznia 2023 roku o godzinie  1:24 przy ulicy Radzymińskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę bez koszulki, który wyjmuje z kosza na śmieci dwie butelki. Jedną z nich daje koledze. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Białostocką mężczyźni zaczepiają dwóch innych mężczyzn. Przewracają na chodnik, uderzają pięściami, kopią. Najbardziej agresywny z mężczyzn ucieka przed innymi w bramę za sklepem monopolowym. O godzinie 1:29 wychodzi z metalowym prętem. Razem grupa przemieszcza się na Radzymińską 35, tam kopią, uderzają w szklane drzwi, próbują dostać się do środka. Między agresorem a innymi wywiązuje się bójka. O zdarzeniu jest na bieżąco informowany dyżurny KRP VI. Interwencja dwóch załóg policji i karetki pogotowia.

 

Zdarzenia z lat ubiegłych – archiwum