zdarzenia

Zdarzenia 2023

Wrzesień 2023

 • W dniu 17 września 2023 roku  godzinie 06:52 na ulicy Parkingowej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę dwóch mężczyzn. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji i interwencja karetki pogotowia.

 • W dniu 16 września 2023 roku  godzinie 03:28 przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę malującego graffiti. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KP Bemowo. Sprawca został zatrzymany.

 • W dniu 15 września 2023 roku  godzinie 01:21 przy ulicy Bitwy Warszawskiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupę młodych ludzi. Po chwili jeden z młodych mężczyzn wspiął się na dach wiaty przystankowej. Sprawa zgłoszona dyżurnemu KRP III.

 • W dniu 14 września 2023 roku o godzinie 23:31 na placu Szembeka operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który podchodzi do roweru (przypiętego do drzewa) i odczepia sakwę z ramy. Oddala się, za parę minut wraca do roweru, sprawdza opony i próbuje odczepić dzwonek. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny KRP VII. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia przez przyjazdem policji.

 • W dniu 12 września 2023 roku o godzinie  0:27 przy windzie metra Natolin operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Jeden usiłował jechać na rowerze, ale nie był w stanie z racji zabezpieczenia roweru, a drugi stał z boku i obserwował okolicę. Po chwili mężczyzna porzucił rower i podszedł  do innego stojącego przy ulicy Belgradzkiej. Mężczyźni przecięli nożycami z plecaka zabezpieczającą linkę. O zdarzeniu poinformowany został  oficer dyżurny. Sprawcy zabrali rower i oddalili się w osiedle Żabińskiego, penetracja policji nie dała rezultatu. Około godziny 1:30 operator powtórnie zobaczył sprawców kradzieży przy sklepie nocnym. Ponownie została powiadomiona policja. Jeden z mężczyzn przekazał pracownicy sklepu plecak w którym wcześniej były nożyce. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Odebrano również plecak.

 • W dniu 11 września 2023 roku na Nowym Świecie przy rondzie De Gaulle operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn biegnących w kierunku osób, które biły się, kopały i uderzały-  prawdopodobnie puszką po napoju. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny KRP I.

 • W dniu 10 września 2023 roku o godzinie  17:22 przy ulicy Wolskiej operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę -na małym rowerze do akrobacji- jadącego ulicą pod prąd. Mężczyzna rozpędził się na ulicy Działdowskiej, wskoczył na ścianę posesji Wolska, przejechał po ścianie wyskakując na pas ruchu. W trakcie skoku zaczepił o rurkę (długości ok. 5 m) instalacji klimatyzacji, która zerwała ze ściany. O uszkodzeniu mienia i spowodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym powiadomiony został dyżurny KRP IV.

 • W dniu 10 września 2023 roku o godzinie  02:20 przy ulicy Grzeszczyka operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, którzy jechali na rowerach. Mężczyźni wjechali na tyły sklepu Carrefour Express. Świecili sobie latarkami, jakby czegoś szukali. W pewnym momencie jeden z nich przeskoczył przez ogrodzenie. Natychmiast został poinformowany oficer dyżurny KRP Ochota. Mężczyzna będący wewnątrz podawał drugiemu towar. Po jakimś  czasie drugi z mężczyzn także wskoczył do środka. Mężczyźni świecili sobie latarkami. Interwencja policji. Mężczyźni kradli towar z kontenerów z jedzeniem.

 • W dniu 09 września 2023 roku o godzinie  04:52 przy skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i aleje Jerozolimskie operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę pomiędzy dwoma mężczyznami. O zaistniałym zdarzeniu poinformowany został oficer dyżurny KRP I.

 • W dniu 01 września 2023 roku o godzinie  22:47 w wiacie MZA metro Natolin operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Rozglądali się, oglądali rowery znajdujące się wiacie rowerowej. Sami posiadali dwa rowery, oraz przyczepkę wypełnioną różnymi rzeczami. Po kilkunastu minutach do mężczyzn podeszły trzy kobiety, dwie z nich wzięły rowery i zaczęły się oddalać. Pozostała trójka udała się do wiaty rowerowej i prawdopodobnie stamtąd ukradli trzy rowery. O fakcie był informowany oficer dyżurny KP Ursynów. Wszystkie osoby oddaliły się w kierunku Lasku Brzozowskiego, następnie pojawiły się przy Bażantarni. O czym powiadomiony został oficer dyżurny.

 • W dniu 01 września 2023 roku o godzinie  22:19 w wiacie rowerowej przy metrze Natolin operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który odkręcił z roweru hamulec. Zdarzenie zostało przekazane na numer alarmowy 112 . Interwencja patrolu policji.

Sierpień 2023

 • W dniu 30 sierpnia 2023 roku o godzinie 23:03 na ulicy Uniejowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę z maską na twarzy i czapeczką z daszkiem. Mężczyzna trzykrotnie podchodził do bankomatu i oddalał się w kierunku przejścia pomiędzy blokami. Sprawa zgłoszona oficerowi dyżurnemu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji.

 • W dniu 25 sierpnia 2023 roku o godzinie 21:21 na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Piastów Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę z plecakiem, stojącego w otwartych drzwiach wejściowych do sklepu Biedronka. Po chwili mężczyzna wszedł do środka umożliwiając koledze wyjście ze sklepu. Dugi mężczyzna wybiegł ze sklepu z dwoma butelkami Whisky i oddalił się w kierunku osiedla. Młody mężczyzna wszedł do sklepu po brakujące napoje. Sprawa przekazana policji.

 • W dniu 20 sierpnia 2023 roku o godzinie 00:01 na ulicy Kopińskiej Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył czterech mężczyzn. Jeden z nich ukradł wiszącą reklamę LOTTO, następnie trzej mężczyźni weszli na dach kiosku Ruchu. Powiadomiony został oficer dyżurny KRP III. Mężczyźni ruszyli w kierunku Okęcia, po drodze szarpiąc za drzwi sklepów, uderzali rękoma w stojące pojazdy, weszli na rusztowania na ulicy Grójeckiej 66.

 • W dniu 20 sierpnia 2023 roku o godzinie 02:21 na ulicy Nowy Świat operator monitoringu miejskiego zauważył kłótnie a następnie bójkę grupy osób. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja załogi policji.

 • W dniu 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 00:32 operator monitoringu miejskiego zauważył dwie podejrzane osoby (ubrane w kurtki, zamaskowane twarze, z dużą torbą). O sytuacji został powiadomiony radiooperator KRP VII. O godzinie 00:50 jedna z osób próbuje wyłamać zamek w rolecie kiosku Ruchu, druga osoba stoi na czatach. Po chwili zaczynają uciekać, interwencja dwóch załóg policji. Wyżej wymienione osoby zostają zatrzymane.

 • W dniu 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 02:45 na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Piastów Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył na parkingu przy białym dostawczym samochodzie marki Dacia, grupę pięciu mężczyzn. Mężczyźni zażywali narkotyki. O powyższym fakcie został poinformowany dyżurny KP Bemowo. Interwencja dwóch załóg policji. Jeden z mężczyzn zastaje zatrzymany za posiadanie narkotyków.

 • W dniu 17 sierpnia 2023 roku o godzinie 1:00 na ulicy Solidarności operator monitoringu miejskiego zauważył na przystanku tramwajowym Wola Ratusz śpiącego mężczyznę. Do śpiącego podszedł inny mężczyzna i wyciągnął mu z saszetki portfel, po czym oddalił się do pobliskiej bramy. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV. Sprawca został zatrzymany.

 • W dniu 17 sierpnia 2023 roku o godzinie 15:40 na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Człuchowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę podchodzącego do bankomatu PKO BP mieszczącego się przy wejściu Hala Wola. Mężczyzna kilkakrotnie dokonał wypłat metodą na BLIK, a wypłacone pieniądze chował do torby. Został poinformowany oficer dyżurny KRP Bemowo. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i osadzony za wyłudzanie pieniędzy metodą na BLIK.

 • W dniu 16 sierpnia 2023 roku o godzinie 01:29 od ulicy Nagórskiego operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn ubranych na czarno, w kominiarkach na głowach. Mężczyźni podeszli pod kiosk i zaczęli się do niego włamywać, wywarzyli żaluzję, jeden z mężczyzn wszedł do kiosku i po chwili wyrzucił torbę z kradzionym towarem. Mężczyźni oddalili się przez parking ALDI, znikają z pola widzenia kamery. Interwencja policji.

 • W dniu 14 sierpnia 2023 roku o godzinie 10:15 na moście Śląsko Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył stojącego za barierką nad taflą wody mężczyznę. Ten zachowywał się nerwowo, widać było, że płacze. Po chwili przesunął  się  kilka metrów po gzymsie mostu. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony operator alarmowy 112. Na miejsce przyjechała załoga policji. Jeden z funkcjonariuszy, łapiąc mężczyznę od tyłu wciągnął go na chodnik.

 • W dniu 13 sierpnia 2023 roku o godzinie 5:20 na ławce przystanku autobusowego w alejach Jerozolimskich w kierunku Dworca Zachodniego operator monitoringu miejskiego zauważył leżącego młodego mężczyznę. Podszedł do niego inny mężczyzna i ukradł mu telefon komórkowy. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny KRP III. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

 • W dniu 5 sierpnia 2023 roku o godzinie 03:55 na ulicy Obozowej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę i kobietę, którzy zabrali flagę narodową umieszczoną na ścianie budynku. O zarażeniu został poinformowany dyżurny Straży Miejskiej.

 • W dniu 2 sierpnia 2023 roku o godzinie 01:36 na ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który podszedł do roweru przypiętego do stojaka i próbował przeciąć zabezpieczenia kombinerkami. Natychmiast został powiadomiony dyżurny KRP II Ochota. Mężczyźnie nie udało się sforsować zabezpieczeń. Po ponownej nieudanej próbie kradzieży roweru, przeszedł na drugą stronę ulicy, gdzie w wiacie przystanku autobusowego stał rower. Przed wiatą spotkał drugiego mężczyznę, któremu przekazał kombinerki. Interwencja patrolu policji.

Lipiec 2023


 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 3:36 na ulicy Grójeckiej róg Korotyńskiego operator monitoringu miejskiego zauważył osobę, która celowo przewracała stojące hulajnogi. Powiadomiony został dyżurny KRP III.  

 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 15:12 na wysokości Mostu Poniatowskiego operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę pływającą po Wiśle na materacu. Operator powiadomił oficera dyżurnego policji. O godzinie 15:20 kobieta wyszła na brzeg.  Interwencja policji na miejscu zdarzenia.

 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 00:44 na placu Narutowicza operator monitoringu miejskiego zauważył czterech agresywnych mężczyzn, którzy zaczęli grozić kierowcy Toyoty, otoczyli pojazd. Kierujący cofnął i ruszył do przodu, wtedy jeden z mężczyzn próbował kopnąć samochód. Następnie mężczyźni podeszli do przystanku i jeden z nich kopnął  w szybę wiaty. Powiadomiony został dyżurny KRP III. O godzinie 00:46 te same osoby zaatakowały przechodzącą obok nich osobę. Poszkodowany zaczął uciekać, dogonili go i zaczęli szarpać, próbowali zabrać mu słuchawki. Następnie oddalili się w ulicę Słupecką. Interwencja patrolu policji na placu Narutowicza wobec w/w.

 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 07:40 w zatoczce autobusowej przy ulicy Chrobrego operator monitoringu miejskiego zauważył samochód dostawczy  VW Transporter w jasnym kolorze. Auto uniemożliwiało wjazd dla autobusów (utrudniało wsiadanie i wysiadanie pasażerów). Powiadomiony został dyżurny KP Włochy. Przy samochodzie kręcił się  mężczyzna, próbował otworzyć tylnie drzwi pojazdu, z kanistra dolał do baku paliwa. O godzinie 7:57 interwencja załogi policji. Na widok radiowozu w/w oddala się w kierunku ulicy Kleszczowej. Mężczyzna (obywatel Mołdawii) po zbadaniu alkomatem został zatrzymany (nietrzeźwy).

 • W dniu 22 lipca 2023 roku o godzinie 23:37 na ulicy Dickensa 27 operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę kradnącego rower (przeciął linkę zabezpieczającą). Powiadomiony został dyżurny KRP III. Interwencja policji, osoba zatrzymana.

 • W dniu 21 lipca 2023 roku o godzinie 14:15 na ulicy Powstańców Śląskich przed wejściem do Hali Wola operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę poruszającego się nerwowo z telefonem w ręku w pobliżu bankomatu. Wchodził do Hali Wola po chwili wychodził, pobierał pieniądze blikiem z bankomatu i oddalał się w kierunku parkingu. Powtarzał tak tą czynność cztery razy. Zdarzenie zostało zgłoszone dyżurnemu policji. Mężczyzna został zatrzymany przez wysłaną załogę policji.

 • W dniu 19 lipca 2023 roku o godzinie 17:40 przed wejściem do Hali Wola przy ulicy Powstańców Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który stał  przy ogródku lodziarni z telefonem w ręku i często kierował wzrok na bankomat. Po 2-3 minutach podszedł do bankomatu i wypłacał pieniądze blikiem. Robił to kilkakrotnie. Zdarzenie zostało zgłoszone do oficera dyżurnego. Na miejsce przybył patrol policji mężczyzna został zatrzymany. Zatrzymano również kierowcę samochodu BMW, którym poruszali się mężczyźni. Samochód został odholowany na parking do sprawy.

 • W dniu 12 lipca 2023 roku o godzinie 23:16 w Parku przy Bażantarni operator monitoringu miejskiego zauważył na ławce grupę pięciu osób (4 mężczyzn i 1 kobieta). Osoby te spożywały piwo, w pewnym momencie kobieta wyciągnęła fifkę i przypaliła. Został powiadomiony oficer dyżurny KP Ursynów. Przybyły na miejsce patrol policji, dokonał kontroli osobistej ww.  i przy dwóch osobach znał środki odurzające. Osoby te zostały zatrzymane i  przewiezione do KP Ursynów.

 • W dniu 11 lipca 2023 roku o godzinie 23:25 przy Pasażu Zagłoby operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę poszukiwanego przez policje w sprawie niedozwolonych środków odurzających. Powiadomiony został oficer dyżurny KP Ursus.

 • W dniu 9 lipca 2023 roku o godzinie 05:13 na ulicy Parkingowej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę kilku mężczyzn. Uczestnicy bójki używali pałki teleskopowej oraz miotacza gazu. O zdarzeniu poinformowałem oficera dyżurnego KRP I. Interwencja policji 5:22.

 • W dniu 8 lipca 2023 roku o godzinie 03:18 na ulicy Geodetów róg Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który kopał w rower Veturilo, usiłując go odblokować. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Osoba oddaliła się na rowerze w kierunku ulicy Korotyńskiego.

 • W dniu 4 lipca 2023 roku o godzinie 00:20 na Bulwarach gen. Smitha Pattona w okolicach wejścia do metra warszawskiego operator monitoringu miejskiego zauważył trzech młodych mężczyzn leżących na chodniku. Sytuacja został zgłoszona oficerowi dyżurnemu. Na miejsce przyjechał patrol policji- dwaj mężczyźni zostali dobudzeni, trzeci w kajdankach został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Mężczyzna był poszukiwany.

 • W dniu 1 lipca 2023 roku o godzinie 06:30 na rogu ulic Nowogrodzkiej  i Parkingowej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę dwóch mężczyzn. Jeden z nich w wyniku uderzenia pięścią i upadku na chodnik miał zakrwawioną twarz. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji i karetki pogotowia.

Czerwiec 2023

 • W dniu 30 czerwca 2023 roku o godzinie 01:20 przy pętli MZA  na ulicy Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył dziewczynę wyglądającą na nieletnią i pod wpływem alkoholu, która tnie sobie nadgarstki rąk. Zdarzenie zgłoszono do oficera dyżurnego KRP III. Interwencja załogi policji, dziewczyna przekazana matce.

 • W dniu 24 czerwca 2023 roku o godzinie 5:43 przy ulicy Wiślickiej operator monitoringu miejskiego Zauważył dwóch mężczyzn przewracających TOJ TOJa (po oględzinach patrolu okazało się, że przewracając uszkodzili zaparkowany w pobliżu samochód), następnie oddalili się do parku Zasława Malickiego. O godzinie 5:52 ww. osoby pojawiły się na ulicy Pruszkowskiej, jedna z nich niosła baner reklamowy a druga tabliczkę zdjętą z budynku prokuratury. Panowie weszli do Biedronki, gdzie zostali zatrzymani przez patrol policji.

 • W dniu 23 czerwca 2023 roku o godzinie 00:19 przy skrzyżowaniu Zamoyskiego i Zieloneckiej, operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącego pod wiatą przystankową mężczyznę, do którego podchodzą dwaj inni mężczyźni. Jeden z nich siada obok (operator w tym czasie powiadamia policję), przeszukuje kieszenie śpiącemu, wyjmuje portfel, rozsuwa plecak i także przeszukuje. W tym momencie następuje interwencja policji. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku i przewiezieni na KRP VII.

 • W dniu 21 czerwca 2023 roku o godzinie 23:53 w parku Zachodnim operator monitoringu miejskiego zauważył grupę pięciu mężczyzn pod wpływem alkoholu. Po chwili jeden z mężczyzn zadał dwa ciosy pięścią w twarz, kolejny go przewrócił a trzeci z mężczyzn zaczął kopać leżącego. Poszkodowany podniósł się, wyrwał i zaczął uciekać pozostali mężczyźni ruszyli za nim. Pomiędzy drzewami było widać szamotaninę, po chwili poszkodowany ucieka w kierunku dworca Zachodniego. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Mężczyźni wychodzą na główną aleję parku, jeden z nich trzyma w ręku kurtkę pobitego i zaczyna przeglądać kieszenie. Patrol podjął interwencję.

 • W dniu 20 czerwca 2023 roku o godzinie 3:38 na placu Szembeka przy ulicy Chłopickiego operator monitoringu miejskiego zauważył pięć osób, jedna z nich wysypała na telefon biały proszek, po chwili wciąga go trzech mężczyzn i kobieta. Osoby te wcześniej spożywały alkohol. Informacja została przekazana radiooperatorowi KRP VII.

 • W dniu 19 czerwca 2023 roku o godzinie 23:06 przy Pasażu Zagłoby operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn i młoda kobietę na wózku inwalidzkim, którzy spożywali alkohol. Jeden z mężczyzn robił skręta, drugi schował torebkę suszu. O godzinie 23:25 przed przybyciem zawiadomionej wcześniej przez operatora policji, oddaliła się kobieta  oraz jeden z mężczyzn w stronę ulicy Keniga. O godzinie 23:30 wszyscy wrócili na miejsce. Interwencja patrolu policji. Jeden z mężczyzn został skuty kajdankami, posiadał przy sobie marihuanę i był poszukiwany nakazem doprowadzenia.

 • W dniu 18 czerwca 2023 roku o godzinie 4:55 na bulwarze Smitha-Pattona operator monitoringu miejskiego zauważył grupę trzech mężczyzn. Po chwili do tej grupy podchodzi dwóch innych mężczyzn. Jeden z ich zaczyna przepychać, szarpać mężczyznę z w/w grupki. W pewnym momencie jeden z mężczyzn, który doszedł podbiega do stojącego mężczyzny i zadaje mu bardzo silny cios w twarz. Mężczyzna upada na chodnik. Pokrzywdzony z pomocą innych osób z grupy, po około 3 minutach, podnosi się i oddala w kierunku CNK, zaś agresor oddala się natychmiast po zadanym ciosie. O zaistniałej sytuacji niezwłocznie poinformowany został operator numeru alarmowego 112.

 • W dniu 17 czerwca 2023 roku o godzinie 7:58  w parku zachodnim na ławce przy fontannie operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy trzymali w rękach torebki foliowe z zapięciem strunowym, w których znajdował się susz tzw. zioło. Osoby rozglądały się cały czas i po chwili mężczyzna ubrany w ciemną kurtkę z tatuażem na szyi wziął obie torebki i schował do saszetki. Powiadomiony został oficer dyżurny KRP III. Patrol policji podjął interwencję i zatrzymał ujawniając narkotyki.

 • W dniu 17 czerwca 2023 roku o godzinie 1:10 przy Pasażu Zagłoby na ławce operator monitoringu miejskiego zauważył trzech mężczyzn spożywających alkohol. Dwóch z nich przyjechało rowerami, są pijani, załatwiają sprawy fizjologiczne przy ujęciu wody oligoceńskiej. Powiadomiony został KP Ursus. Około godziny 1:45 mężczyźni rozchodzą się, dwóch z nich idzie na pieszo a trzeci wsiada na rower i odjeżdża w kierunku ulicy Orląt Lwowskich- interwencja policji.

 • W dniu 15 czerwca 2023 roku o godzinie 11:51 na ulicy Gajcego w podwórku na ławce obok siłowni plenerowej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę i mężczyznę. Kobieta wysypała na ekran telefonu /z małej torebki/ biały proszek i za pomocą karty płatniczej uformowała go w podłużny kształt. Mężczyzna z kartki papieru uformował rurkę i za jej pomocą oboje wdychali biały proszek. Zdarzenie zgłoszone zostało zastępcy oficera dyżurnego KRP V.

 • W dniu 15 czerwca 2023 roku o godzinie 19:17 na moście Śląsko Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę , która chciała skoczyć z mostu do Wisły. Przechodnie zainterweniowali i ściągnęli kobietę z barierki na chodnik. Nastąpiła szybko interwencja służb: Pogotowia Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej o godzinie 19:20. Kobieta została zabrana do karetki na badania medyczne. O godzinie 19:52 karateka z kobietą w środku w asyście policji pojechała do szpitala.

 • W dniu 11 czerwca 2023 roku o godzinie 1:42 na ulicy Nowogrodzkiej operator monitoringu miejskiego zauważył jak jeden z mężczyzn bije a drugi spryskuje gazem innego mężczyznę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny. Mężczyźni rozeszli się.

 • W dniu 11 czerwca 2023 roku o godzinie 4:30 przy barku Bakalarska operator monitoringu miejskiego zauważył wjazd na giełdę kwiatową samochodów Skody i Toyoty, byli to handlarze papierosami bez akcyzy w wyżej wymienionych pojazdach mogły się znajdować wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Sprawę przejęła policja. Zatrzymano jedną osobę.

 • W dniu 09 czerwca 2023 roku o godzinie 03:16 na bulwarze Grzymały-Siedleckiego przy hamakach operator monitoringu miejskiego zauważył leżącą na chodniku osobę a wokół niej grupę młodych nietrzeźwych osób. Powiadomiona została Straż Miejska oraz fakt, iż osoba została ułożona w pozycji bocznej. O godzinie 3:24 pomiędzy młodą kobietą i mężczyzną dochodzi do przepychanki, do nich dołącza czterech mężczyzn- kopię się nogami i uderzają rękami. Gonią jednego z mężczyzn w stronę Syrenki. Na miejsce przybywa Straż Miejska oraz pogotowie ratunkowe. Leżący mężczyzna zostaje zabrany do szpitala. Reszta osób oddaliła się przed przyjazdem służb w stronę Powiśla.

 • W dniu 08 czerwca 2023 roku o godzinie 02:45 na ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę i mężczyznę, którzy się kłócili. Po chwili kobieta zaatakowała mężczyznę uderzając go dwa razy ręką, doszło do szarpaniny. Mężczyzna odpychał kobietę, ta ponownie uderzyła go w twarz. Ponownie się przepychali i kłócili. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Mężczyzna na wysokości przejścia dla pieszych wciągnął kobietę na zaplecze przy ulicy Grójeckiej.

 • W dniu 08 czerwca 2023 roku o godzinie 02:26 na placu Zawiszy operator monitoringu miejskiego zauważył grupę osób. W pewnym momencie dziewczyna z chłopakiem zaczynają się kłócić. Dziewczyna przykłada chłopakowi do głowy nóż. Zdarzenie zgłoszone dyżurnemu KRP III.

 • W dniu 08 czerwca 2023 roku o godzinie 3:32 na ulicy Płowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył do leżącego na chodniku pod wiatą przystankową MZA Gocławek pochyla się mężczyzna /w towarzystwie kobiety/. Mężczyzna przeszukuje leżącego a następnie zawartość jego toreb, z których wyjmuje przewody. O zdarzeniu został poinformowany operator KRP VII.

 • W dniu 7 czerwca 2023 roku około godziny 14:15 przy ulicy Powstańców Śląskich operator monitoringu miejskiego zaczął obserwować mężczyznę, który podchodził do bankomatu i wypłacał pieniądze blikiem. Ponawiał czynność w dwa razy, kiedy oddalał się na twarzy była widoczna maseczka. Zdarzenie zostało zgłoszone oficerowi dyżurnemu policji. Mężczyzna został zatrzymany.

 • W dniu 04 czerwca 2023 roku o godzinie 17:13 na przystanku linii 182 na Dworcu Zachodnim PKS operator monitoringu miejskiego zauważył osobę leżącą na chodniku. Po chwili podszedł do leżącego inny mężczyzna nachylił się nad nim i ukradł leżącą reklamówkę i jeszcze jeden przedmiot. Powiadomiony został oficer dyżurny KRP III. Patrol policji podjął interwencję wobec sprawcy kradzieży.

 • W dniu 03 czerwca 2023 roku o godzinie 00:18 przy wejściu do metra Wawrzyszew operator monitoringu miejskiego zauważył grupę 5 mężczyzn bijących się między sobą. Zdarzenie niezwłocznie zostało zgłoszone do zastępcy dyżurnego KRP V.

 • W dniu 03 czerwca 2023 roku o godzinie 17:54  w parku na Placu Narutowicza operator monitoringu miejskiego zauważył kilka osób siedzących na ławce. P chwili dwie kobiety zaczęły uderzać rękami po głowie mężczyzny siedzącego między nimi. Następnie zrzuciły go z ławki, w wyniku czego mężczyzna upadł na jedną z atakujących go kobiet, doszło do szarpaniny. Powiadomiony został dyżurny KRP III, przed przyjazdem policji osoby zostały rozdzielone przez pozostałe osoby siedzące na ławce.

Maj 2023

 • W dniu 31 maja 2023 roku o godzinie 23:41 na placu Szembeka operator monitoringu  miejskiego zaobserwował czteroosobową grupę mężczyzn. Jeden z mężczyzn formował na ekranie telefonu biały proszek, a następnie wciągał substancję do nosa przez rurkę. Powtarzał tą czynność kilka razy  następnie podał drugiemu mężczyźnie, który również wciągał substancję przez rurkę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP VII, który wysłał na miejsce patrol policji.

 • W dniu 28 maja 2023 roku o godzinie 10:18 przy ulicy Belgradzkiej we wnęce przy sklepie Carrefour Express operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Pierwszy z mężczyzn wszedł na chwilę do sklepu po czym wyszedł i wyjął z kieszeni portfel. Zaczął przeglądać jego zawartość, dokumenty oraz szczególnie wnikliwie kartę płatniczą. Po tych czynnościach ponownie wszedł do sklepu i po ok 3 min wyszedł. Operator monitoringu poinformował o spostrzeżeniach oficera dyżurnego policji PK Ursynów. O godzinie 10:30 obaj mężczyźni przenieśli się na róg budynku, brak widoczności na kamerze. Następnie przenieśli się pod sklep Żabka przy Pasażu Natolińskim. Tam mężczyźni oglądali telefon komórkowy wyjęty z kieszeni przez drugiego pana. O godzinie 10:48 interweniowała policja, mężczyźni zatrzymani pod zarzutem dokonania kradzieży i przewiezieni na KP Ursynów.

 • W dniu 28 maja 2023 roku o godzinie 22:50 przy ulicy Grochowskiej w pobliżu sklepu Carrefour Express operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który podchodzi do zaparkowanego pojazdu, w pewnym  momencie kuca i szybkim ruchem przebija tylną oponę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny wraz z  przekazaniem dokładnego wizerunku sprawcy. Po chwili mężczyzna zszedł z pola widzenia kamery.


 • W dniu 28 maja 2023 roku o godzinie 6:07 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę sześciu mężczyzn. Interwencja policji o godzinie 6:20.


 • W dniu 27 maja 2023 roku o godzinie 00:24 przy ulicy Kordeckiego w wiacie przystanku operator monitoringu miejskiego zauważył bijących się dwóch mężczyzn. Dochodziło do wymiany ciosów, pododuszania się, tarzania po chodniku. Zdarzenie zgłoszone oficerowi dyżurnemu.

 • W dniu 27 maja 2023 roku o godzinie 4:19 przy ulicy Nowy Świat operator monitoringu miejskiego zaobserwował bójkę między wieloma mężczyznami. O zdarzeniu powiadomiony został oficer dyżurny KRP I. Interwencja policji.

 • W dniu 23 maja 2023 roku o godzinie 17:00 przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Człuchowską operator monitoringu miejskiego podjął obserwacje mężczyzny, który podchodzi do bankomatów przy Hali Wola i próbuje wypłacać pieniądze metodą Blik. Mężczyzna po każdej próbie wypłaty oddala się od bankomatu i wraca ponownie. O powyższym fakcie zostaje poinformowany oficer dyżurny KP. Podejrzany zostaje zatrzymany i osadzony.

 • W dniu 21 maja 2023 roku o godzinie 12:42 przy Alei Krakowskiej przed sklepem ALDI operator monitoringu miejskiego zauważył jak młody chłopak usiłuje zerwać zabezpieczenie roweru w między czasie do chłopaka podchodzi mężczyzna i prowadzą rozmowę- ta sytuacja powtarza się kilka razy. O zdarzeniu zostaje powiadomiony dyżurny KP Włochy. Policja zatrzymała jednego z mężczyzn.

 • W dniu 19 maja 2023 roku o godzinie 21:58 przy posesji na ulicy Brzeskiej operator monitoringu miejskiego zauważył osobę leżącą na chodniku w bramie. Po chwili do osoby podszedł inny mężczyzna i ukradł mu smartfon’a z tylnej kieszeni spodni. O zdarzeniu niezwłocznie został poinformowany oficer dyżurny KRP VI. Sprawca oddalił się przed interwencją w kierunku ulicy Białostockiej i zaszedł z zasięgu kamer. Interwencja policji o godzinie 22:13.

 • W dniu 15 maja 2023 roku o godzinie 2:56 przed pawilonami zlokalizowanymi na tyłach budynku przy ulicy Nowy Świat operator monitoringu miejskiego zauważył trzech mężczyzn najpierw zaczęli szarpać  a następnie bić trzeciego mężczyznę. Po chwili przemieścili się poza zasięg widzenia kamer i tam interweniowała policja.

 • W dniu 13 maja 2023 roku o godzinie 22:15 na środkowym filarze mostu Śląsko-Dąbrowskiego operator monitoringu miejskiego zauważył siedzących kobietę i mężczyznę. Osoby znajdowały się 15 metrów nad poziomem wody, ich zachowanie stanowiło poważne zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa. Powyższy fakt został zgłoszony do Komisariatu Rzecznego Policji oraz MSKSCB. Po około 5 minutach od zgłoszenia została podjęta interwencja przez załogę Policji Rzecznej. Osoby na widok patrolu wspięły się po drabince na most i szybko oddaliły w kierunku centrum.

 • W dniu 11 maja 2023 roku o godzinie 1:51 przy ulicy Nowogrodzkiej  operator monitoringu miejskiego zauważył jak młody mężczyzna został pobity przez dwóch innych mężczyzn. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji 1:55.

 • W dniu 9 maja 2023 roku o godzinie 2:05 przy ulicy Żwirki i Wigury operator monitoringu miejskiego zauważył osobę wykonującą graffiti na murze. Osoba oddaliła się przed przybyciem patrolu policji.

 • W dniu 6 maja 2023 roku o godzinie 3:32 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zaobserwował jak kilku ochroniarzy rusza w pościg za młodym mężczyzną. Po chwili łapie go ochroniarz z innego klubu. Złapany chłopak zostaje kilkakrotnie uderzony i kopnięty przez goniące go osoby. Po chwili także użyto wobec niego gazu. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Poszkodowany oddalił się przed interwencją policji.

 • W dniu 2 maja 2023 roku o godzinie 22:25 przy ulicy Czumy operator monitoringu miejskiego zauważył troje młodych ludzi rzucających woreczkami z farbą w ścianę sklepu z pieczywem. Na ścianie pozostawały plamy. Zdarzenie to zostało zgłoszone oficerowi dyżurnemu. Podczas interwencji policji, właściciel sklepu niczego nie zgłaszał, osoby zostały pouczone.

 •  W dniu 2 maja 2023 roku o godzinie 3:32 w alejach Jerozolimskich operator monitoringu miejskiego zauważył jak podczas kontroli drogowej, kontrolowany kierowca wyskoczył z samochodu i zaczął wymachiwać w stronę policjantów wielką siekierą. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez patrol policji.

Kwiecień 2023

 • W dniu 28 kwietnia 2023 roku o godzinie 22:04 w wiacie przystanku tramwajowego przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył młodą śpiącą osobę do której podszedł starszy mężczyzna, sięgnął między nogi śpiącego i zabrał telefon komórkowy. Schował  do wewnętrznej kieszeni i odszedł w kierunku ulicy Wawelskiej. Tam wyjął telefon z kieszeni i przełożył do torby turystycznej. Został zatrzymany przez patrol policji.

 • W dniu 25 kwietnia 2023 roku o godzinie 17:11 na ulicy Doryckiej na ławce operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, obok których stały dwa rowery. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaczął uderzać drugiego w twarz i go szarpać. Agresywny mężczyzna rzucił jeden rower na trawnik a drugim odjechał w ulicę Dorycką. Zdarzenie zgłoszone do KR V. Interwencja załogi policji.

 • W dniu 24 kwietnia 2023 roku o godzinie 21:41 w pasie drogowym Alei Jana Pawła II przy hali Mirowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył kolizję drogową pojazdu kład, który uszkodził 8 słupków. O zaistniałym zdarzeniu została powiadomiona policja. Uszkodzony pojazd przed przybyciem policji zabrała laweta Asistance. O godzinie 1:15 funkcjonariusze WRD zakwalifikowali zdarzenie drogowe jako ucieczka z miejsca wypadku.

 • W dniu 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 5:31 na przystanku tramwajowym przy rondzie Waszyngtona operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącego mężczyznę. Do śpiącego podszedł mężczyzna ubrany na czarno i ukradł telefon komórkowy, który wcześniej wypadł leżącemu z kieszeni. Sprawca udał się w kierunku ulicy Francuskiej. O informacji na bieżąco był informowany operator KRP VII.  Interwencja policji o godzinie 6:05.

 • W dniu 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 3:35 przy zejściu do metra Wierzbno przy ulicy Woronicza operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę kradnącego rower z parkingu dla rowerów. Zdarzenie zostało przekazane radiooperatorowi KRP II. Interwencja patrolu policji o godzinie 4:12. Mężczyzna został ujęty po brawurowym pościgu i doprowadzony do KRP II.

 • W dniu 17 kwietnia 2023 roku o godzinie 5:05 na Pasażu Szymborskiej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę dwóch mężczyzn w wyniku której jeden z mężczyzn stracił przytomność. O zdarzeniu został  powiadomiony oficer dyżurny KRP I. Na miejsce została wezwana załoga policji i wezwano pogotowie ratunkowe. O godzinie 5:16 na miejsce przybył patrol policji i zatrzymał jednego z mężczyzn. Do poszkodowanego przyjechało pogotowie ratunkowe.

 • W dniu 7 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:52 na moście Poniatowskiego w kierunku Pragi Południe operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę jak wrzuca telefon komórkowy do wody. Następnie wchodzi na balustradę chwilę stoi po czym skacze do wody. Niezwłocznie powiadomiona została Policja, również przekazana została informacja do MSKSCB. Mężczyzna został wyciągnięty z wody przez przepływającą barkę przy moście średnicowym i przekazany do Komisariatu Rzecznego.

 • W dniu 5 kwietnia 2023 roku o godzinie 7:09 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego zauważył nerwowo dyskutujących mężczyzn oraz rowerzystę. Jeden z mężczyzn uderza rowerzystę w twarz. Po chwili dochodzi pomiędzy mężczyznami do wymiany ciosów. Zostają rozdzieleni przez innych. Rowerzysta próbuje wsiąść na rower i odjechać, ale jest powstrzymywany przez grupę mężczyzn. O godzinie 7:18 rowerzyście zostaje wytrącony z ręki jakiś przedmiot, który upada na ziemię. Mężczyzna, który wytrącił przedmiot zostaje skopany w okolice głowy przez rowerzystę. O zdarzeniu informowany jest na bieżąco dyżurny KRP IV Wola. Na miejsce przyjeżdża załoga policji i podejmuje interwencję wobec mężczyzn.

 • W dniu 2 kwietnia 2023 roku o godzinie 6:20 na trawniku przy alejach Jerozolimskich operator monitoringu miejskiego zauważył leżącego mężczyznę do którego podszedł ochroniarz i wyjął mu z kieszeni- prawdopodobnie portfel. O zdarzeniu został powiadomiony operator dyżurny KRP I. Przybyła na miejsce załoga policji ujawniła u ochroniarza portfel osoby poszkodowanej. Sprawca został zatrzymany przez policję.

Marzec 2023 

 • W dniu 28 marca 2023 roku o godzinie  15:00 przy Powstańców Śląskich operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę , który kilkakrotnie, kiedy nie było w pobliżu ludzi , wypłacał pieniądze z bankomatu metodą na blika. Na miejsce skierowany został patrol wywiadu policji. Mężczyzna został zatrzymany podczas wypłacania pieniędzy.

 • W dniu 25 marca 2023 roku o godzinie  9:48 przy Teatrze Powszechnym operator monitoringu miejskiego zauważył przysypiającego na ławce mężczyznę, obok niego stała torba. Do mężczyzny podszedł straszy pan, ukradł mu torbę i oddalił się w kierunku ulicy Targowej, by tam przejrzeć swój łup. O sytuacji na bieżąco był informowany radiooperator KRP VII. Po kilkunasto- minutowej penetracji terenu, interwencja patrolu policji.

 • W dniu 23 marca 2023 roku o godzinie  00:20 na ulicy Sierpińskiego na tyłach Carrefoura operator monitoringu miejskiego zauważył podjeżdżający samochód terenowy. Wysiadł z niego mężczyzna obszedł sklep dookoła i wrócił do samochodu, po czym wszedł w ulicę Grzeszczyka. Sprawiał wrażenie jakby przyglądał się zaparkowanym pojazdom. Na jakiś czas mężczyzna znikł z zasięgu kamery. O godzinie 00: 50 mężczyzna wraca  i przygląda się zaparkowanym samochodom. Następnie wraca do samochodu którym przyjechał, kuca między swoim samochodem a samochodem dostawczym zaparkowanym obok. Nie widać co robi. Interwencja załogi policji. Mężczyzna kradł paliwo.

 • W dniu 18 marca 2023 roku o godzinie  03:16 na ulicy Skarżyńskiego operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn. Po chwili jeden z nich zaczął malować coś na stojącym znaku drogowym. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • W dniu 16 marca 2023 roku o godzinie  1:28 przy ulicy Górczewskiej i Młynarskiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn pod wpływem alkoholu wsiadających do samochodu. Mężczyźni włączyli silnik i cofnęli, następnie ruszyli do przodu. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV.

 • W dniu 4 marca 2023 roku o godzinie  07:45 przy ulicy Powstańców Śląskich róg Borowej Góry operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn stojących przy sklepie Biedronka. Jeden z nich wchodzi do środka a drugi pozostaje na zewnątrz i obserwuje drzwi, następnie podchodzi do przedsionka sklepu. Po kilku minutach jego kolega wychodzi i szybkim krokiem oddala się. O zaistniałej sytuacji był informowany oficer dyżurny. Obaj mężczyźni znikają z pola widzenia kamery. Interwencja załogi wywiadu. Jeden z mężczyzn to osoba poszukiwana.

 • W dniu 3 marca  2023 roku o godzinie  19:37 na placu Szembeka operator monitoringu miejskiego zauważył nietrzeźwego mężczyznę siedzącego pod wiatą przystankową. Podeszło do niego dwóch młodych mężczyzn i zaczęli go kopać po brzuchu. Mężczyźni uciekli i następie wrócili za parę minut.  Tym razem kopali mężczyznę po głowie. Następnie oddalili się i zniknęli z pola widzenia kamery. O zaistniałej sytuacji na bieżąco był informowany radiooperator KRP VII. Interwencja załogo o 20:00.

Luty 2023

 • W dniu 25 lutego 2023 roku o godzinie  2:35 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył jak dwóch mężczyzn bije innego mężczyznę. Operator powiadomił oficera dyżurnego KRP I. Poszkodowany oddalił się.

 • W dniu 24 lutego 2023 roku o godzinie  6:35  na moście Poniatowskiego po stronie dzielnicy śródmieście  idąc w kierunku Pragi Południe, operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę chodzącego wzdłuż barierki mostu, wychylającego się i próbującego wejść na balustradę. Po chwili zatrzymuje się obok niego mężczyzna i z nim rozmawia, równocześnie gdzieś dzwoni. Mężczyzna kolejny  raz próbuje wspiąć się na barierkę. Niezwłocznie operator powiadomił policję. Mężczyzna po negocjacjach został przekazany Pogotowiu Ratunkowemu. Próba  samobójcza.

 • W dniu 11 lutego 2023 roku o godzinie  12:27 pod klubem Luzztro operator monitoringu miejskiego zauważył szarpiących się mężczyzn, jeden z nich przewracał i kilkukrotnie uderzał drugiego mężczyznę. Następnie uderzał głową o zaparkowany samochód. Po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny. Przybyły na miejsce patrol policji wezwał  do pobitego mężczyzny karetkę pogotowia.

 • W dniu 5 lutego 2023 roku o godzinie  14:18 przy ulicy Powstańców Śląskich na wysokości Millera operator monitoringu miejskiego zauważył zaginionego mężczyznę. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KP Bemowo. Osoba zaginiona została odwieziona do szpitala.

 • W dniu 1 lutego 2023 roku o godzinie  17:58 przy ulicy Puławskiej róg Goworka przy Cafe Negro operator monitoringu miejskiego zauważył wypłacającego kilkakrotnie z różnych kart pieniądze. Mężczyzna udał się pod Bank Polski, gdzie podszedł do kobiety wypłacającej z bankomatu pieniądze. Chwilę rozmawiali, po czym mężczyzna oddalił się w stronę Placu Unii Lubelskiej a kobieta ponownie zaczęła wypłacać pieniądze, obok niej pojawiła się druga kobieta, która również wypłacała pieniądze. O zdarzeniu poinformowany został oficer policji. Załoga interweniowała o 18:10 i dokonała zatrzymania dwóch kobiet. Mężczyzny nie zlokalizowano. W wyniku zatrzymania okazało się, że kobiety posiadają dużo kart bankomatowych oraz sporą ilość gotówki w kwocie trzysta tysięcy złotych.

Styczeń 2023

 • W dniu 31 stycznia 2023 roku o godzinie  2:15  przy ulicy Kopińskiej róg Grójeckiej przy kiosku Ruchu operator monitoringu miejskiego zauważył jak młody, wyglądający na nieletniego chłopak chowa coś pod kurtkę, następnie kręci się przy hulajnogach. Przewraca jedną i wygląda jakby coś odkręcał. O powyższym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny KRP III Ochota. Chłopak zabrał coś z hulajnogi i schował do plecaka,  kolejno podchodził do innych hulajnóg przewracał je i coś odkręcał. Spłoszony oddalił się w ulicę Grójecką. Interwencja załogi policji. Z hulajnogi skradziono akumulator.

 • W dniu 20 stycznia 2023 roku o godzinie  1:00 na torach kolejowych  dziesięć metrów od przejazdu PKP Radość operator monitoringu miejskiego zauważył jak kilkoro osób próbuje usunąć z torowiska samochód osobowy Seat Ibiza, jednak bezskutecznie. Na czas akcji Dyżurny Techniczny Miasta wstrzymał ruch pociągów. Osoby podróżujące autem były nietrzeźwe. Kierującego pojazdem nie ustalono mimo zastania wszystkich na miejscu przez policję.

 • W dniu 17 stycznia 2023 roku o godzinie  20:10 na moście Śląsko Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę , który zachowywał się nienaturalnie. Mężczyzna przez dłuższy czas stał w jednym miejscu na moście, opierał się o barierki, patrzył w dół na rzekę. Zachowywał się nerwowo, co chwila wychylał się przez barierkę mostu, palił duże ilości papierosów. Ocierał twarz w okolicy oczu- prawdopodobnie płakał. Fakt został zgłoszony do Straży Miejskiej do Centralnego Stanowiska Kierowania SM. Po około 8 minutach została podjęta interwencja przez załogę Straży Miejskiej. Wymienionego mężczyznę bezzwłocznie doprowadzono do radiowozu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, mężczyzna był pod wpływem alkoholu i chciał popełnić samobójstwo.

 • W dniu 16 stycznia 2023 roku o godzinie  1:20 przy ulicy Kłopotowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupę 5 młodych osób. Dwóch mężczyzn maluje sprayem czerwonym i czarnym elewacje budynku i oddalają się w kierunku Jagiellońskiej o godzinie 1:40 ponownie pojawiają się na ulicy Okrzei- malują zejście podziemne przy ulicy Targowej i przy Ząbkowskiej, następnie malują wiatę przystankową Dw. Wileński 05. O godzinie 1:51 wsiadają do autobusu nocnego i odjeżdżają w kierunku śródmieścia. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP VI.


 • W dniu 14 stycznia 2023 roku o godzinie  5:14 przy ulicy Nowy Świat róg Chmielnej  operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę pomiędzy kilkoma mężczyznami. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny KRP I. Interwencja patrolu policji.


 • W dniu 11 stycznia 2023 roku o godzinie  0:34 przy placu Narutowicza operator monitoringu miejskiego zauważył osobę mocno pijaną, zataczającą się, która uruchomiła elektryczną hulajnogę. Następnie mężczyzna zaczął jechać ulicą Grójecką w kierunki Kopińskiej. Jechał całą szerokością ulicy, trzema pasami. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Po skręcie w ulicę Kopińską, za przystankiem autobusowym, mężczyzna przewrócił się, wstał, wszedł na chodnik i ruszył dalej. O godzinie 3:19 został zatrzymany przez patrol policji.


 • W dniu 1 stycznia 2023 roku o godzinie  1:24 przy ulicy Radzymińskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę bez koszulki, który wyjmuje z kosza na śmieci dwie butelki. Jedną z nich daje koledze. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Białostocką mężczyźni zaczepiają dwóch innych mężczyzn. Przewracają na chodnik, uderzają pięściami, kopią. Najbardziej agresywny z mężczyzn ucieka przed innymi w bramę za sklepem monopolowym. O godzinie 1:29 wychodzi z metalowym prętem. Razem grupa przemieszcza się na Radzymińską 35, tam kopią, uderzają w szklane drzwi, próbują dostać się do środka. Między agresorem a innymi wywiązuje się bójka. O zdarzeniu jest na bieżąco informowany dyżurny KRP VI. Interwencja dwóch załóg policji i karetki pogotowia.

Zdarzenia 2022

Grudzień 2022

 • W dniu 31 grudnia 2022 roku o godzinie  16:47 przy ulicy Niemcewicza operator monitoringu miejskiego zauważył grupę młodych osób, wśród których były osoby nieletnie rzucające petardy na chodnik. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • W dniu 23 grudnia 2022 roku o godzinie  23:00 przy ulicy Żelaznej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę jak podchodzi do ogrodzonego placu  sprzedaży choinek i zza ogrodzenia wyciąga choinkę i odchodzi między bloki. Następnie mężczyzna pojawia się na ulicy Prostej. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV Wola.

 • W dniu 19 grudnia 2022 roku o godzinie  0:07 na moście Śląsko- Dąbrowskim operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który zachowywał się bardzo nienaturalnie. Podbiegał do barierek mostu, biegał, zatrzymywał się wychylając się patrząc w dół na rzekę. Biegał, zbliżał się do pasa ruchu zmuszając samochody do zwalniania. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy radiowozy i na Wiśle w okolicy mostu pojawiła się również policyjna motorówka z KP Rzecznego. Wobec mężczyzny podjęto interwencję. Mężczyznę przekazano rodzinie.

 • W dniu 18 grudnia 2022 roku o godzinie  4:05 przy ulicy Barskiej operator monitoringu miejskiego zauważył jak para- kobieta i mężczyzna- wchodzi na teren hali Kopińskiej, po chwili wychodzą z choinką. Informacja została przekazana oficerowi dyżurnemu KRP III. Para została ukarana dwoma mandatami w wysokości po 500 zł każdy. Choinka została zwrócona na miejsce, gdzie stała.

 • W dniu 16 grudnia 2022 roku o godzinie  2:42 przy przystanku Andersa 03 operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącego mężczyznę, do którego podszedł inny mężczyzna i zaczął przeszukiwać mu kieszenie kurtki. Wyjął śpiącemu telefon komórkowy i schował go do tylniej kieszeni spodni. Następnie odszedł i po chwili wrócił i ponownie przeszukał kieszenie śpiącego. Zdarzenie zgłoszone zastępcy oficera dyżurnego KRP V.

 • W dniu 9 grudnia 2022 roku o godzinie  3:07  przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył jak ochroniarze jednego z klubów pobili mężczyznę, zadając mu kilka ciosów w twarz i kopiąc go, oraz psikając gazem. O zdarzeniu powiadomiony został oficer policji. Poszkodowany oddalił się przed interwencją patrolu.

 • W dniu 3 grudnia 2022 roku o godzinie  3:37 przy ulicy Złotej operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna pobił pod klubem Hybrydy dwóch innych mężczyzn. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Poszkodowani uciekli z miejsca zdarzenia, a sprawca odszedł w nieznanym kierunku przed interwencją policji.

Listopad 2022


 • W dniu 27 listopada 2022 roku o godzinie 14:35  przy ulicy Targowej 64 operator monitoringu miejskiego zauważył trzy osoby, które podeszły do dwóch nietrzeźwych młodych mężczyzn opartych o parapet okienny. Jeden z przybyłych dla zabawy wyjął gaz i psikał nim na jednego z nietrzeźwych, po czym wraz z kolegami dokonali kradzieży zabierając ofiarom wszystkie przedmioty-  z kieszeni spodni i z kurtek. O zdarzeniu został powiadomiony oficer dyżurny KRP VI. Sprawcy kradzieży oddalili się w ulicę Białostocką znikając z zasięgu kamer.

 • W dniu 16 listopada 2022 roku o godzinie 0:00  przy ulicy Powstańców Śląskich na przystanku autobusowym w kierunku Górczewskiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, jeden z nich uszkodził  gablotę z rozkładami jazdy autobusów, następnie zabrał wszystkie rozkłady, a plastikową osłonę wyniósł za przystanek. Zdarzenie zgłoszone oficerowi policji, który na miejsce zdarzenia wysłał patrol policji. Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutami kradzieży z włamaniem.

 • W dniu 13 listopada 2022 roku o godzinie 22:45  przy ulicy Solidarności operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę przy bankomacie , która wielokrotnie wybierała pieniądze, miała wiele kart bankomatowych. Cała czynność do przyjazdu policji trwała pół godziny, kobieta chowała się we wnęce bankomatu i rozmawiała przez telefon, wybrane pieniądze umieszczała w plecaku. Kobieta została zatrzymana przez Policję, Ukrainka, miała przy sobie 100 tys. w gotówce  oraz wiele kart.

 • W dniu 9 listopada 2022 roku o godzinie 3:28  przy ulicy Nowogrodzkiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę jak kopnięciem urwał lusterko w zaparkowanym samochodzie. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Mężczyzna został zatrzymany przy Placu Trzech Krzyży.

 • W dniu 7 listopada 2022 roku o godzinie 00:50  przy ulicy Solidarności operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę , który kilkukrotnie podchodzi do bankomatu i wybiera znaczne sumy banknotów. Rozgląda się nerwowo, chowa pieniądze w kieszeniach spodni i kurtki i za pazuchą. W pewnym momencie skierował się przodem do kamery i widać było, że trzyma gruby plik kart bankomatowych spiętych gumką recepturką. Informacja o podejrzanym została przekazana oficerowi dyżurnemu KRP IV. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, narodowości ukraińskiej, podsiadał przy sobie kilkadziesiąt kart bankomatowych.

 • W dniu 4 listopada 2022 roku o godzinie 22:59  przy ulicy Pełczyńskiej 24 operator monitoringu miejskiego zauważył jak z okna na szóstym piętrze wydostaje się ogień. Pożar gasiły cztery jednostki Straży Pożarnej.

Październik 2022

 • W dniu 31 października 2022 roku o godzinie 03:28 przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Połczyńskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył  wjeżdżający z dużą prędkością na trawnik Mc Donald’s samochód marki Opel. Po drodze pojazd ścina znak drogowy, drzewo oraz uderza w hulajnogę. Po chwili z samochodu od strony kierowcy wysiada mężczyzna, porzuca pojazd i oddala w kierunku bloku na ulicy Powstańców 3. Na widok radiowozu rzuca się do ucieczki. Zostaje zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu.

 • W dniu 16 października 2022 roku o godzinie 2:10 przy ulicy Okopowej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę, która kradnie śpiącemu na ławce pieniądze z portfela. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny policji. Kobieta została zatrzymana.

 • W dniu 14 października 2022 roku o godzinie 1:25 przy ulicy Przy Agorze 6 operator monitoringu miejskiego zauważył  mężczyznę , który idzie środkiem ulicy. Zatrzymuje, uderza i kopie w poruszające się samochody. Zdarzenie natychmiast zostało przekazane zastępcy oficera dyżurnego KRP V. Interwencja załóg policji. Mężczyzna został zatrzymany.

 • W dniu 9 października 2022 roku o godzinie 12:36 na skrzyżowaniu Chłopickiego i Grochowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył  mężczyznę pod wpływem alkoholu zachowującego się agresywnie- zaczepiał przechodniów, wymachiwał rękoma, szarpał przymocowany do słupa rower, robił coś przy zaparkowanych samochodach. O 12:46 pod noclegownią dla bezdomnych zaczepił mężczyznę i zaczął się bić, zaatakowany schował się na teren noclegowni. Po kilku minutach inny mężczyzna wyszedł z noclegowni i wręczył pijanemu telefon komórkowy. Pijany mężczyzna oddalił się w kierunku Chłopickiego, gdzie zaczepiał innych mężczyzn. Interwencja załóg policji o godzinie 13:17. Mężczyzna został zatrzymany.

 • W dniu 8 października 2022 roku o godzinie 20:41 operator monitoringu miejskiego zauważył  przy ulicy Grójeckiej róg Dickensa jak mężczyzna powala jednym ciosem w głowę drugiego. Zamroczonego mężczyznę napastnik wraz kolegą ciągnie za nogi, po chodniku, za budynek sklepu monopolowego.  Sprawa przekazana oficerowi dyżurnemu KRP III.

Wrzesień 2022

 • W dniu 29 września 2022 roku o godzinie 0:52 operator monitoringu miejskiego zauważył  przy ulicy Młynarskiej róg Górczewskiej mężczyznę usiłującego wyrwać jedną z baz na stacji Veturillo. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny policji.

 • W dniu 23 września 2022 roku o godzinie 04:03 operator monitoringu miejskiego zauważył na ulicy Nowy Świat bójkę kilku mężczyzn. Poinformowany został oficer dyżurny KRP I.

 • W dniu 17 września 2022 roku o godzinie 02:50 operator monitoringu miejskiego zauważył na przystanku hala Wola śpiącego mężczyznę. W trakcie dojazdu patrolu SM do śpiącej osoby podchodzi mężczyzna i wyciąga portfel. O zdarzeniu zostaje poinformowany dyżurny KP Bemowo. Sprawca kradzieży zostaje zatrzymany przez patrol.

 • W dniu 5 września 2022 roku o godzinie 08:23 operator monitoringu miejskiego zauważył na stacji paliw Circle stojącą karetkę pogotowia. Do karetki podszedł mężczyzna ubrany na ciemno z torbą sportową. Widać na kamerze jak  mężczyzna odlicza  gotówkę i kładzie ją  na szafce w karetce. Następnie ratownik medyczny wyjmuje z opakowania ampułkę i przekazuje ją mężczyźnie. Po czym bierze pieniądze i chowa do własnej kieszeni. Obydwaj mężczyźni odjeżdżają. Informacja o zdarzeniu została przekazana na numer alarmowy policji.

 • W dniu 2 września 2022 roku operator monitoringu miejskiego zauważył nietrzeźwą kobietę, która szła  trzymając się barierek  w kierunku przejazdu kolejowego w Falenicy. W połowie przejazdu kobieta  przewróciła się na tory, w czasie  gdy zamykały się szlabany. O zdarzeniu został poinformowany  oficer dyżurny. Stojący na przejeździe młodzi ludzie, ściągnęli pijaną kobietę na trawę. Na miejsce przybył patrol policji, który wezwał karetkę pogotowia.

sierpień 2022

 • W dniu 27 sierpnia 2022 roku o godzinie 17:41 operator monitoringu miejskiego zauważył przy moście Poniatowskiego na Plaży Poniatówka mężczyznę pływającego w Wiśle, pomimo zakazu. Mężczyzna oddalał się daleko od brzegu. O zaistniałej  sytuacji został powiadomiony dyżurny KP Rzeczny.

 • W dniu 22 sierpnia 2022 roku o godzinie 23:58 operator monitoringu miejskiego zauważył samochód Mazda przy ulicy Niemcewicza. Uwagę operatora zwróciło nerwowe zachowanie młodego mężczyzny stojącego z lewej strony pojazdu i rozmawiającego z kierowcą. Sytuacja została zgłoszona dyżurnemu KRP III. Po chwili stojący mężczyzna szybkim krokiem oddalił się. Samochód  odjechał w kierunku ulicy Filtrowej. Tam nastąpiła interwencja policji. Kierowca nie miał wymaganych uprawnień do kierowania samochodem.

 • W dniu 21 sierpnia 2022 roku o godzinie 2:35 operator monitoringu miejskiego zauważył na placu Szembeka na stacji Veturillo dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Jeden z nich próbował wyrwać rower miejsca, dewastował i uszkadzał drugi rower i następnie wyrwał ze stojaka kolejny. Drugi mężczyzna uszkodził inny rower zaparkowany na stacji. Po konsultacji z operatorem Veturillo rower, którym poruszał się mężczyzna był kradziony i jest poszukiwany. Obydwaj mężczyźni spożywali wcześniej alkohol.  W/w oddalają się na rowerach w kierunku ulicy Mląckiej, jadąc pija alkohol. O zaistniałej sytuacji na bieżąco był informowany radiooperator KRP V.

 • W dniu 13 sierpnia 2022 roku o godzinie 0:57 operator monitoringu miejskiego zauważył dwie kłócące się osoby ( mężczyznę i kobietę) idące ulicą Targową. O godzinie 0:58 mężczyzna zaczyna oddalać się biegiem w kierunku, z którego przyszedł i zaczyna kopać leżącego przy wejściu do metra  człowieka. O zdarzeniu został poinformowany radiooperator.


 • W dniu 5 sierpnia 2022 roku o godzinie 16:40 operator monitoringu miejskiego zauważył na plaży Poniatówka po stronie Pragi Południe mężczyznę w średnim wieku, który mimo zakazu pływał w Wiśle. O zdarzeniu został niezwłocznie powiadomiony KP Rzeczny. Załoga na miejsce przybyła o 16:48.

 • W dniu 2 sierpnia 2022 roku o godzinie 0:58 operator monitoringu miejskiego zauważył leżącego mężczyznę na ulicy Czerniakowskiej przy przystanku autobusowym . O fakcie został poinformowany radiooperator KRP II. O godzinie 2:48 do mężczyzny podjechał rowerzysta, przeszukał leżącemu kieszenie i ukradł przedmiot przypominający komórkę lub portfel i oddalił się. Również o tym fakcie został powiadomiony radiooperator.

Lipiec 2022

 • W dniu 26 lipca 2022 roku o godzinie 5:17 przy wjeździe na osiedle przy Alei Reymonta operator zauważył dwóch mężczyzn kłócących się z kierowcą przewozu osób. Mężczyźni szarpali się przepychali i nie pozwalali wejść kierowcy do samochodu. Interwencja załogi policji.

 • W dniu 25 lipca 2022 roku o godzinie 21:10 przy ulicy Czerwonych Beretów operator zauważył dwóch starszych mężczyzn z wózkiem na zakupy, do którego wkładali kostki Bauma (ok. kilkanaście szt.). Mężczyźni oddalili się przed przybyciem patrolu policji.


 • W dniu 24 lipca 2022 roku o godzinie 17:29 przy ulicy Dickensa na pętli autobusowej operator zauważył trzech mężczyzn, którzy podeszli do przenośnej toalety. Jeden z nich wszedł do środka, a pozostali trzej przechylili kabinę z mężczyzną w środku. Po chwili osoba wyskoczyła z toalety i pchnęła ją w kierunku ziemi. Obydwaj mężczyźni bujali kabiną, ostateczne stawiając ja na ziemi. Powiadomiony został dyżurny KRP III.


 • W dniu 23 lipca 2022 roku o godzinie 7:01 przy rondzie Waszyngtona na przystanku tramwajowym operator zauważył śpiącą osobę, do której przysiadł się mężczyzna. Po chwili kradnie on telefon komórkowy. Zdarzenie zostało przekazane oficerowi dyżurnemu. Na miejsce zdarzenia przyjeżdża policja i pogotowie.


 • W dniu 18 lipca 2022 roku o godzinie 10:15 na ławce przy alei KEN operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, do którego podszedł inny mężczyzna i zabrał śpiącemu plecak. Następnie z towarzyszącą mu kobietą wyjęli ze skarżonego plecaka rzeczy a sam plecak wyrzucili do kosza na śmieci i weszli do stacji metra. O zdarzeniu został poinformowany patrol policji. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i dowiezieni do osoby poszkodowanej, gdzie podjęto dalsze czynności.


 • W dniu 15 lipca 2022 roku o godzinie 1:15 na peronie stacji Międzylesie operator monitoringu miejskiego zauważył chłopca, którego widział siedzącego na ławce kilka godzin wcześniej. Chłopiec spacerował po peronie. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KP Wawer, który skierował na miejsce radiowóz. Obserwując nadal sytuację, operator zauważył Strażnika Miejskiego, który sprowadził chłopca z peronu. Po chwili zjawił się patrol policji. Okazało się, że to chłopczyk autystyczny, poszukiwany od wielu godzin. Powiadomiono matkę, która wkrótce zjawiła się na miejscu.


 • W dniu 14 lipca 2022 roku o godzinie 1:11 przy ulicy Łodygowej operator monitoringu miejskiego obserwował grupę pijanych osób. Jedna z kobiet będących w grupie wyciągnęła z saszetki młodego mężczyzny portfel i przekazała go innemu mężczyźnie. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny. Sprawcy oddalili się ulicą Łodygową.


 • W dniu 10 lipca 2022 roku o godzinie 2:33 na placu Zawiszy przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn piszących markerami po słupach sygnalizacji świetlnej. Powiadomiony został dyżurny KRP III.


 • W dniu 7 lipca 2022 roku o godzinie 13:47 przy ulicy Panny Wodnej operator monitoringu zauważył awarię samochodu osobowego na przejeździe kolejowym przy PKP Radość. Autem poruszało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich oddalił się z miejsca zdarzenia. Oficer dyżurny podał informację, że obaj mężczyźni zostali zatrzymani i znajdowali się pod wpływem alkoholu. Przeciwko min zostało wszczęte dochodzenie.

Czerwiec 2022


 • W dniu 30 czerwca 2022 roku o godzinie 4:20 w okolicach metra Słodowiec, operator monitoringu zauważył mężczyznę posiadającego siekierę. Mężczyzna rzucał nią, zaczepiał przechodniów, wchodził na ulicę. Zdarzenie zostało przekazane oficerowi dyżurnemu KRP V. O godzinie interweniował patrol policji.


 • W dniu 29 czerwca 2022 roku o godzinie 2:37 przy Powstańców Śląskich przy pojeździe TAXI marki Toyota operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna wlewa coś do baku, następnie oddala się za dostawczy samochód zaparkowany dalej, po chwili wraca i powtarza czynność. Ponownie znika za pojazdem dostawczym wraca i jeszcze chowa coś do bagażnika. Na widok nadjeżdżającego patrolu policji mężczyzna zaczyna uciekać w stronę przystanku autobusowego. Zostaje zatrzymany za kradzież z włamaniem przez załogę policji. Potwierdzono, że spuszczał paliwo z samochodu dostawczego.


 • W dniu 28 czerwca 2022 roku o godzinie 4:22 przy bulwarze Smitha- Pattona na wysokości Teatru Scena operator monitoringu miejskiego zauważył czterech młodych mężczyzn rozebranych do pasa, mężczyźni malowali markerami graffiti. Następnie jeden z nich włamał się do pawilonu i wyrwał z niego świecącego różowego flaminga, następnie rzucił nim w plażę obok pawilonów. Sprawa została przekazana Straży Miejskiej. Patrol podjął interwencje o godzinie 4:40.


 • W dniu 23 czerwca 2022 roku o godzinie 22:34 w samochodzie zaparkowanym na ulicy Kredytowej, operator monitoringu zauważył jak czterech mężczyzn pali środki odurzające. Następnie wsiadają do samochodu i odjeżdżają. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP I. Interwencja policji zakończona został zatrzymaniem kierowcy.


 • W dniu 19 czerwca 2022 roku o godzinie 5:47 przy ulicy Niemcewicza operator zauważył mężczyznę, który zatrzymał stojąc przed maską przejeżdżający samochód Hyundai- uniemożliwiając dalszą jazdę ( oparł się o maskę samochodu).  Po chwili na miejscu pojawił się inny samochód, z którego wysiadł trzech innych młodych mężczyzn. Odciągnęli zatrzymującego pojazd i siłą usadzili go nieopodal na chodniku. Po chwili nastąpiła interwencja załogi policji.


 • W dniu 11 czerwca 2022 roku o godzinie 2:35 na rondzie Waszyngtona operator monitoringu miejskiego operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę, który szarpał rower miejski, próbując go wyrwać. Kilkakrotnie wyszarpywał rower ze stojaka, wyginając w różne strony, aż go wyrwał. Mężczyzna przez dłuższy czas pił alkohol. Operator powiadomił policję. Sprawca został zatrzymany o godzinie 3:00.


 • W dniu 06 czerwca 2022 roku o godzinie 00:12 przy skrzyżowaniu Ryżowej z Kleszczową operator monitoringu zauważył sytuacje jak kierowca wjechał w latarnię, która przewróciła się na jezdnię a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W pościg za mężczyzną udali się świadkowie ( inni kierowcy). Został powiadomiony oficer dyżurny KP Włochy. Na miejsce przybyła policja z policyjnym psem śledczym. Próba zlokalizowania sprawcy zniszczenia latarni nie powiodła się.


 • W dniu 01 czerwca 2022 roku o godzinie 23:55 przy ulicy Dickensa operator monitoringu miejskiego zauważył trzech młodych mężczyzn prowadzących wózek sklepowy. Na odcinku chodnika , który jest remontowany zatrzymali się i włożyli do wózka kostkę brukową, płytę chodnikową i dwie podstawy znaków drogowych. Sprawa został przekazana do oficera dyżurnego. Osoby oddaliły się w osiedle, bez możliwości dalszej obserwacji.

Maj 2022

 • W dniu 31 maja 2022 roku o godzinie 23:40 przy ulicy Grójeckiej na przystanku tramwajowym operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącą osobę. Po chwili podszedł mężczyzna i tuz przed przyjazdem tramwaju ukradł mężczyźnie torbę. O zdarzeniu został powiadomiony operator KRP III.

 • W dniu 28 maja 2022 roku o godzinie 3:30 na ulicy KEN, operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna szarpie kobietę i nie pozwala jej się oddalić. Na zajście reaguje dwóch młodych mężczyzn, w wyniku czego agresor odchodzi. Po około trzech minutach napastnik znowu atakuje kobietę- szarpie próbuje gdzieś zaciągnąć, ofiara wyrywa się, z pomocą przychodzi znowu dwóch młodych mężczyzn. Mężczyzna wsiada do czarnej Toyoty i oddala się w stronę centrum. Kobieta wraz z mężczyznami odchodzą z miejsca zdarzenia. Informacja przekazana na numer alarmowy.


 • W dniu 23 maja 2022 roku o godzinie 2:00 przy ulicy Mazowieckiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wyrywał i ukradł przewody ze skrzynią (anteną) z paczkomatu. O zdarzeniu powiadomiony został oficer dyżurny KRP I. Sprawca został zatrzymany przez policję.


 • W dniu 22 maja 2022 roku o godzinie 20:30 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego zauważył na chodniku  nietrzeźwego mężczyznę. Po chwili podeszli do niego kobieta i mężczyzna i pomogli mu wstać. Wszyscy troje udali się w kierunku ulicy Wileńskiej. W międzyczasie kobieta przeszukiwała kieszenie pijanego, z jednej z nich wyjęła portfel i schowała do kieszeni. Para zostawiła nietrzeźwego i udała się do metra. P chwili znowu podeszli do mężczyzny i oddali mu portfel. Para udała się na ulicę Brzeską gdzie dołączyła do nich jeszcze jedna kobieta. Na ulicy Brzeskiej cała trójka została zatrzymana przez załogę policji. Z informacji policji wynika, że para zabrała telefon komórkowy i kartę do bankomatu ofierze.


 • W dniu 17 maja 2022 roku o godzinie 1:10 przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego obserwował starszego mężczyznę. Sprawiał on wrażenie jakby się zgubił i nie wiedział gdzie się znajduje i gdzie powinien się udać. Sprawa została zgłoszona Straży Miejskiej. Przypuszczenia operatora sprawdziły się. Mężczyzna został odwieziony do domu.


 • W dniu 13 maja 2022 roku o godzinie 9:18 na moście Świętokrzyskim operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę stojącą poza barierka ochronną. Z kobietą rozmawiały dwie inne przechodzące kobiety. Natychmiast została poinformowana służba dyżurna. Po około dwóch minutach na miejsce podjechał patrol policji i kontynuował rozmowę z kobietą. O godzinie 9:21 samobójczyni odwraca się w kierunku Wisły i wykonuje skok, w ostatniej chwili policjant łapie ją i przytrzymuje. Przechodnie z patrolem wciągają kobietę na chodnik. Przyjeżdża Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe, kobieta została zabrana do szpitala.


 • W dniu 09 maja 2022 roku o godzinie 23:46 przy rondzie Waszyngtona operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn szarpiących się. Młodszy z nich kilkukrotnie przewrócił starszego na chodnik, uderzał pięścią w twarz, dusił i kopał. O zdarzeniu natychmiast został poinformowany radiooperator. Na miejsce zdarzenia przybyła załoga policji.

Kwiecień 2022

 

 • W dniu 25 kwietnia 2022 roku o godzinie 3:50 przy Chłopickiego operator monitoringu miejskiego zauważył czterech mężczyzn idących chodnikiem przy ulicy Grochowskiej. Dwóch z nich szarpało za klamki i następnie kopali w bok samochodu marki Ford. Jeden z nich uderza ręką w prawe lusterko pojazdu Citroen. O zdarzeniu został poinformowany radiooperator KRP VII. O godzinie 4:00 na miejsce przybyła załoga policji.

 


 • W dniu 22 kwietnia 2022 roku o godzinie 9:00 operator monitoringu miejskiego zauważył jak z restauracji SHUK zostaje wyproszony mężczyzna. Mężczyzna chwilę siedzi na ławce przed restauracją, po chwili przechodzi przez jezdnię i siada na torach tramwajowych. Torując ruch w obu kierunkach.

 • W dniu 19 kwietnia 2022 roku o godzinie 23:45 przy skrzyżowaniu Dickensa i Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn stojących przy biletomacie. Po chwili jeden z nich zaczął kopać wielokrotnie w powyższy biletomat. Zdarzenie przekazane dyżurnemu. Na miejscu interweniowała policja.

 • W dniu 17 kwietnia 2022 roku o godzinie 2:53 przed klubem na ulicy Mazowieckiej miała miejsce bójka. Uczestnicy bójki zostali rozdzieleni przez ochronę klubu. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny, o godzinie 3:00 na miejsce przybył patrol policji.

 • W dniu 14 kwietnia 2022 roku o godzinie 3:45 przy ulicy Targowej przy Alior Banku operator monitoringu miejskiego zauważył jak chłopak bije starszego od siebie mężczyznę. Kopie, szarpie i przewraca na chodnik i okłada pięściami. Bijący chłopak jest w towarzystwie trzech kolegów. Zakrwawiony, pobity mężczyzna idzie w kierunku szpitala. Młodzi wsiadają do tramwaju i jada za nim. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny.

 • W dniu 14 kwietnia 2022 roku na Plaży Poniatówka o godzinie 23:53 operator monitoringu miejskiego zauważył grupę kilkunastoosobowa bijących się osób. O w/w zdarzeniu został poinformowany oficer policji KRP VII. Interwencja patrolu.

 • W dniu 15 kwietnia 2022 roku o godzinie 3:15 operator monitoringu miejskiego zauważył na przystanku pozostawiona damską torebkę. Zdarzenie zostało zgłoszone oficerowi policji. Na miejsce przybyła załoga. Po sprawdzeniu zawartości okazało się, że są w niej dokumenty i pieniądze. Torebka została zabezpieczona. Po chwili na przystanek przyszła para młodych ludzi, sprawiających wrażenie zdenerwowanych i że szukają coś. Taka informacja został przekazana dyżurnemu. Po sprawdzeniu przez policję okazało się, że dziewczyna jest właścicielką torebki.

 • W dniu 8 kwietnia 2022 roku o godzinie 1:36 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Po kilku minutach jeden z nich zaczął uderzać w drzwi wejściowe sklepu „Biedronka”. Następnie odchylił te drzwi i włamał się do sklepu. W tym momencie poinformowany został dyżurny KRP VI o zdarzeniu. Drugi z mężczyzn pomagał mu wejść. Gdy włamywacz był w przedsionku sklepu, w ten sam sposób chciał wyłamać drzwi wewnętrzne. Po nieudanej próbie zaczął wychodzić ze sklepu. Wtedy został ujęty przez Strażników Miejskich, którzy patrolowali pobliski teren. Drugi z mężczyzn, który stał na zewnątrz oddalił się ulicą Targową znikając z pola widzenia kamer.

 • W dniu 05 kwietnia 2022 roku o godzinie 17:10 przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wszedł do apteki i ukradł towar. Następnie szybko wyszedł na zewnątrz uciekając w kierunku ulicy Winnickiej. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • W dniu 3 kwietnia 2022 roku o godzinie 11: 36 przy ulicy Płockiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Następnie jeden z nich wsiada na rower i oddala się ulica Płocką. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny KRP IV.

Marzec 2022

 • W dniu 30 kwietnia 2022 roku o godzinie 3:15 przy ulicy Powązkowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie BMW. Obaj wciągali przez słomkę z telefonu komórkowego białą substancję. Kierowca oddalił się samochodem. O zderzaniu został poinformowany oficer dyżurny policji KRP IV.

 • W dniu 27 marca 2022 roku o godzinie 1:38 przy ulicy Wolskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył grupę sześciu osób. Pomiędzy dwoma osobami doszło do bójki, która toczyła się na terenie jezdni przy jadących samochodach. Po chwili do bijących się dołączyli następni, którzy zaczęli kopać jednego z mężczyzn. Trzech mężczyzn oddaliło się na drugą stronę ulicy. O wszystkim był informowany na bieżąco oficer policji. Na miejsce przybył patrol oraz karetka pogotowia ratunkowego wezwana przez jedną z osób z tej grupy.

 


 • W dniu 21 marca 2022 roku o godzinie 16:08 przy Alei Krakowskiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupkę młodych osób idących w kierunku Ochoty. Jedna młoda kobieta żegna się ze znajomymi, wchodzi do pustostanu i o 16:12 znajduje się na dachu budynku, gdzie dołącza do trzech młodych osób, które wcześniej znajdowały się na dachu. O fakcie został powiadomiony dyżurny. Interwencja załogi policji. Młode osoby opuszczają teren pustostanu.

 • W dniu 15 marca 2022 roku o godzinie 20:34 przy ulicy Grochowskiej przed Kebabem Indyjskim operator monitoringu miejskiego zaobserwował trzech bijących się mężczyzn. Mężczyźni bili się na chodniku, jezdni, wielokrotnie przewracają się i uderzają w głowę, twarz, kopią się. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny KRP VII. Na miejsce została wysłana załoga policji. Mężczyźni zostali zatrzymani.

 • W dniu 12 marca 2022 o godzinie 3:10 na Rondzie Wiatraczna operator monitoringu miejskiego zauważył czterech mężczyzn dewastujących stojące roweru na stacji Veturilo. Mężczyźni kopali w rowery, siadali na nie próbując je wyrwać, szarpali, uderzali rowerami o chodnik. Powiadomiony został oficer policji, o godzinie 3:15 nastąpiła interwencja policji. Sprawcy zostali zatrzymani.

 

 • W dniu 12 marca 2022 roku o godzinie 8:29 przed klubem Luzztro operator miejskiego  monitoringu zauważył bójkę pomiędzy mężczyzną i ochroniarzem klubu. Poinformowany został oficer dyżurny KRP I. Interwencja pogotowia ratunkowego. O godzinie 9:05 Straż Miejska zabrała pana do SODON.

 • W dniu 10 marca 2022 roku o godzinie 2:53 na ulicy Grójeckiej przy akademiku grupa sześciu osób kopała i wyrywała rowery Veturilo. Powiadomiony został dyżurny KRP III. Następnie na Placu Narutowicza ta sama grupa wywraca skrzynie z piachem i zrzuca nią, po kilku metrach grupa przewraca też ławkę. Trzech sprawców zostało zatrzymanych na Placu Zawiszy i Dworcu Głównym PKP przez patrol policji. Jedna  zatrzymanych osób była poszukiwana przez policję.

 


 • W dniu 6 marca 2022 roku o godzinie 15:10 na Moście Gdańskiem operator monitoringu miejskiego zauważył starszego mężczyznę przebijającego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna znajdował się po stronie mostu kolejowego i chodził wzdłuż barierki mostu, co chwila wychyla się i obserwuje wodę. Następnie przekłada nogi przez balustradę, ale wraca na chodnik. Niezwłocznie został powiadomiony dyżurny policji  i służba dyżurna miasta. Mężczyzna znów przechodzi za ogrodzenie mostu i trzymając się pionowych słupków zwisa nad wodą. Mężczyzna po zauważeniu radiowozu, przechodzi przez balustradę i próbuje oddalić się w kierunku Śródmieścia. Zostaje zatrzymany i przekazany pogotowiu ratunkowemu.

 


 • W dniu 01 marca 2022 roku o godzinie 23:41 na ulicy Bakalarskiej  operator monitoringu miejskiego zauważył jasny samochód marki Chevrolet, w którym siedziały dwie osoby. Mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy nerwowo rozglądał się i po krótkiej chwili spożywa alkohol (piwo). Po spożyciu wysiada z samochodu, wyrzuca puszkę do kosza i odjeżdża w kierunku Okęcia. O fakcie został powiadomiony oficer dyżurny.

Luty 2022

 • W dniu 26 lutego 2022 roku o godzinie 20:28 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego obserwował nietrzeźwego mężczyznę siedzącego na ławce. Po chwili do siedzącego podchodzi młodszy mężczyzna zabiera mu coś z plecaka i odnosi do kolegi. Po chwili wraca i siłą wyrywa mężczyźnie plecak. Ucieka razem z kolegą w ulicę Marcinkowską. O powyższym zdarzeniu został powiadomiony oficer dyżurny KRP VI. Mężczyźni zostali zatrzymani przez cywilną załogę policji, interweniowała też karetka pogotowia.
 • W dniu 26 lutego 2022 roku o godzinie 2:49 przy ulicy Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn pod wpływem alkoholu, zaatakowali oni kierowcę autobusu. Zaczęli go szarpać, popychać i następnie zadawali mu ciosy rękami. Powiadomiony patrol policji zatrzymał napastników.

 • W dniu 22 lutego 2022 roku o godzinie 19:45 w okolicach jeziorka Czerniakowskiego operator monitoringu miejskiego zauważył grupę czterech młodych mężczyzn wystawiających kosze na śmieci ustawiających je pionowo następnie robiących sobie fotografię. Jeden z mężczyzn wyjmuje kolejny wkład do kosza i zanosi go na brzeg jeziora, gdzie robi z innymi mężczyznami koleją fotografie i wyrzucają razem wkład do kosza. Mężczyźni odchodzą z miejsca zdarzenia w stronę ulicy Jeziornej 2. Sytuacja zgłoszona dyżurnemu straży Miejskiej.

 • W dniu 17 lutego 2022 roku operator monitoringu zauważył kolizje dwóch samochodów osobowych. Jedno z aut tarasowało bokiem przejazd tramwajom i samochodowym w stronę Marymontu. Wydarzenie zostało zgłoszone oficerowi dyżurnemu KP Żoliborz. Podczas interwencji załogi Wydziału Ruchu Drogowego okazało się, że jeden z kierowców jest sprawca przestępstwa i ma zakaz prowadzenia pojazdów.

 • W dniu 12 lutego 2022 roku o godzinie 2:38 przy ulicy Żurawiej operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę w kilkuosobowej grupie. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny.

 • W dniu 02 lutego 2022 roku o godzinie 8:36 przy ulicy Radiowej róg Kaliskiego operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który zgadzał się z rysopisem poszukiwanego mężczyzny przez policję, jako podejrzanego o pedofilię. Natychmiast został poinformowany dyżurny KP. Mężczyzna obserwował na przystanku tramwajowym dziewczynkę 9-10 lat, widząc wysiadające z tramwaju inne dziewczynki oddalił się w kierunku ulicy Kaliskiego gdzie został zatrzymany przez patrol policji.

Styczeń 2022

 • W dniu 30 stycznia 2022 roku o godzinie 22:53 przy ulicy Gagarina operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę włamującego się do kiosku Ruchu. O zaistniałym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny KRP II.

 • W dniu 27 stycznia 2022 roku o godzinie 1:15 na moście Łazienkowskim operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę stojącego na chodniku w kierunku Pragi Południe. Mężczyzna przeszedł przez barierkę mostu, wyjął z kieszeni butelkę, z której się napił, próbował przypalić sobie papierosa. Zachowywał się nienaturalnie. Niezwłocznie powiadomiony został Dyżurny Komisariatu Rzecznego, oficer dyżurny KRP i oraz dyżurny Straży Miejskiej. Po chwili przyjechali funkcjonariusze policji i SM. Obezwładnili mężczyznę. Jak się później okazało była to próba samobójcza.

 • W dniu 23 stycznia 2022 roku o godzinie 3:17 przy ulicy Baśniowej operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę ubraną nieodpowiednio jak na zimę, bluzka z krótkim rękawem. Taka informacja została przekazana dyżurnemu KRP III. Okazało się, że kobieta jest poszukiwana. Pani została zatrzymana przez załogę policji.
 • W dniu 23 stycznia 20222 roku operator monitoringu dostał informację od policji o zuchwałej kradzieży puszki WOŚP, której dokonano w sklepie Żabka przy ulicy Człuchowskiej. Dyżurny podał rysopisy sprawców. O godzinie 12:20 przy ulicy Powstańców Śląskich operator zauważył mężczyznę stojącego przy wiacie przystanku a jego wygląd zgadzał się z rysopisem jednego ze sprawców kradzieży. Natychmiast poinformowany został oficer dyżurny, który na miejsce wysłał załogę policji. Sprawca został zatrzymany, a jego udział w kradzieży potwierdził się.

 • W dniu 21 stycznia 2022 roku o godzinie 3:03 przy ulicy Kopińskiej operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych ludzi. W pewnym momencie jeden z nich zaczął szarpać roletę zabezpieczającą kiosk Ruchu, a drugi stał na czatach. Zdarzenie zostało zgłoszone dyżurnemu policji

 • W dniu 18 stycznia 2022 roku o godzinie 17:58 przy ulicy Dickensa na pętli autobusowej operator monitoringu miejskiego zauważył trzech nieletnich przy kabinie WC. Jeden z nich wszedł do toalety i odpalił petardę w środku. Powiadomiony został dyżurny KRP III.

 • W dniu 14 stycznia 2022 roku o godzinie 23:30 przy ulicy Powstańców Śląskich pod wiatą przystanku autobusowego Dywizjonu 303 operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, szarpiących się. Jeden zaczął okładać piersiami drugiego. Ten od zadanych ciosów w głowę osunął się na ławkę. Agresor przystąpił do dalszego ataku używał przy tym pięści i kolan. Zadawanie ciosów trwało 6 minut po czym poszkodowany poderwał się i oddalił z wiaty w kierunku stacji benzynowej. Po chwili agresor udał się w podobnym kierunku. Natychmiast powiadomiony został oficer dyżurny policji i wskazane mu zostały osoby biorące udział w całym zajściu. Do poszkodowanego mężczyzny został wezwana karetka pogotowia i obaj mężczyźni zostali umieszczani w SODON po przeprowadzeniu czynności służbowych przez policję.

 • W dniu 10 stycznia 2022 roku o godzinie 4:09 przy ulicy Targowej operator monitoringu miejskiego zauważył nietrzeźwego mężczyznę wychodzącego z windy metra. Do mężczyzny podeszła kobieta przewrócił go na ziemię i następnie szarpiąc i bijąc swoją ofiarę zerwała i zabrała plecak, który nietrzeźwy miał na plecach.  O zdarzeniu poinformowany został oficer policji KRP VI. Kobieta oddaliła się w kierunku ulicy Solidarności i następnie zniknęła w okolicach Parku Praskiego. Okradziony mężczyzna również zszedł z pola widzenia kamery.

 • W dniu 09 stycznia 2022 roku o godzinie 7:32 przy ulicy Wyki operator monitoringu miejskiego zauważył starszego mężczyznę o rysopisie zgadzającym się z poszukiwanym przez policję 83 letnim panem z zanikami pamięci. Wysłana na miejsce załoga policji potwierdziła tożsamość mężczyzny i przekazała go żonie.

 • W dniu 08 stycznia 2022 roku o godzinie 0:04 operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch ludzi piszących sprayem po ścianie do wejścia do WKD, mieszczącego się u zbiegu Towarowej i Placu Zawiszy. Zdarzenie zgłoszone dyżurnemu KRP III.
 • W dniu 08 stycznia 2022  roku o godzinie  przy sklepie Top Market na ulicy Gotarda operator monitoringu miejskiego zauważył cztery osoby spożywające alkohol, które po chwili weszły do sklepu. Po kilku minutach dwóch mężczyzn wyszło ze sklepu a następnie dołączył do nich trzeci mężczyzna i wywołała się między nimi bójka. Zdarzenie zostało przekazane operatorowi KRP II, który wysłał na miejsce patrol. Z informacji policji wynika, iż panowie wybili w sklepie szybę. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych.

 • W dniu 01 stycznia 2022 roku o godzinie 6:48 przy skrzyżowaniu ulic Kopińskiej i Grójeckiej operator monitoringu miejskiego zauważył grupę młodych osób bijących się pomiędzy sobą. O zdarzeniu Powiadomiony został oficer dyżurny.

 • W dniu 01 stycznia 2022 roku o godzinie 18:36 przy ulicy Baśniowej na placu zabaw operator monitoringu miejskiego zauważył dwie osoby, które odcięły część siatki wykonanej z liny przymocowanej do drewnianej konstrukcji. Powiadomiony został oficer dyżurny KRPIII.

 

Zdarzenia z lat ubiegłych – archiwum