kamery

Kamery obserwacyjne ZOSM umieszczone są w różnych miejscach miasta, tak aby zapewnić maksymalną kontrolę oraz bezpieczeństwo. Każda z grup kamer nadzorowana i sterowana z Centrów Oglądowych podlega pod teren właściwego Komisariatu lub Komendy Rejonowej Policji.

stanowisko monitoringu

Podstawowym celem działania Centrów Oglądowych jest dostarczenie Policji szybkiej i dokładnej informacji o przestępstwach, wykroczeniach i innych wydarzeniach zaistniałych w rejonie objętym monitoringiem.

W Systemie Monitoringu Wizyjnego rejestrowane jest około prawie 8 tys. zdarzeń w ciągu roku.

Posiadamy 415 kamer zainstalowanych w 18 dzielnicach Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ochota, Wola, Praga Północ, Praga Południe, Żoliborz, Bielany, Bemowo, Ursynów, Białołęka, Targówek, Wilanów, Ursus, Włochy, Rembertów, Wesoła i Wawer.

Dzięki systemowi obserwacyjnemu obywatele, którzy dopuszczają się wykroczeń, przestępstw nie mogą czuć się bezkarni. Szybka reakcja Policji czy Straży Miejskiej poprawia statystyki bezpieczeństwa i wpływa na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców jak i przyjezdnych.

Współpraca ze służbami porządkowymi miasta Warszawy jest wciąż dopracowywana wraz z rozwojem sytemu, pojawianiem się nowych przypadków wykroczeń i przestępstw, a także wraz z poprawą kwalifikacji pracowników.

Właścicielem nagrań z kamer miejskiego monitoringu jest Komenda Stołeczna Policji.