kamery

Kamery obserwacyjne ZOSM umieszczone są w różnych miejscach miasta, tak aby zapewnić maksymalną kontrolę oraz bezpieczeństwo. Każda z grup kamer nadzorowana i sterowana z Centrów Oglądowych podlega pod teren właściwego Komisariatu lub Komendy Rejonowej Policji.

.

Podstawowym celem działania Centrów Oglądowych jest dostarczenie Policji szybkiej i dokładnej informacji o przestępstwach, wykroczeniach i innych wydarzeniach zaistniałych w rejonie objętym monitoringiem.

W Systemie Monitoringu Wizyjnego rejestrowane jest około 10 tys. zdarzeń w ciągu roku. Na stronie przedstawione są przykładowe zdarzenia zarejestrowane dzięki systemowi monitoringu oraz współpracy naszych operatorów ze służbami miejskimi.

Posiadamy 404 kamery zainstalowane w 18 dzielnicach Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ochota, Wola, Praga Północ, Praga Południe, Żoliborz, Bielany, Bemowo, Ursynów, Białołęka, Targówek, Wilanów, Ursus, Włochy, Rembertów, Wesoła i Wawer. 360 kamer obsługiwanych jest przez operatorów na Centrach Oglądowych

Dzięki systemowi obserwacyjnemu obywatele, którzy dopuszczają się wykroczeń, przestępstw nie mogą czuć się bezkarni. Szybka reakcja Policji czy Straży Miejskiej poprawia statystyki bezpieczeństwa i wpływa na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców jak i przyjezdnych.

Współpraca ze służbami porządkowymi miasta Warszawy jest wciąż dopracowywana wraz z rozwojem sytemu, pojawianiem się nowych przypadków wykroczeń i przestępstw, a także wraz z poprawą kwalifikacji pracowników.